PARTNER PORTALU
  • BGK

Jest pozwolenie na budowę spalarni w Oświęcimiu

  • AW    4 listopada 2015 - 16:00
Jest pozwolenie na budowę spalarni w Oświęcimiu
Planowana moc przerobowa zakładu to 160 tys. ton odpadów rocznie/ fot.arch.

Starostwo powiatowe w Oświęcimiu wydało pozwolenia na budowę spalarni w Oświęcimiu. Zakład ma produkować parę technologiczną i energię elektryczną na potrzeby Synthosu.
Jak poinformowało starostwo powiatowe, 28 października na wniosek inwestora -Synthos Dwory 7 została wydana decyzja orzekająca o zatwierdzeniu projektu budowlanego i udzieleniu pozwolenia na budowę dla inwestycji pn.: budowa zatwierdzająca projekt budowlany i udzielająca pozwolenia na budowę pn.: budowa zakładu termicznego przekształcania odpadów w Oświęcimiu.

Przypomnijmy, że prace związane z budową spalarni odpadów komunalnych w Oświęcimiu, której inwestorem jest chemiczna spółka Synthos Dwory 7 mają potrwać do 2018 r. Planowana moc przerobowa zakładu to 160 tys. ton odpadów rocznie.

Synthos Dwory 7 posiada prawie 77 proc. udziałów w Miejsko-Przemysłowej Oczyszczalni Ścieków w Oświęcimiu. Pozostałe udziały należą do miasta Oświęcim.

Co ciekawe, znaczącym akcjonariuszem firmy Synthos jest biznesmen Michał Sołowow, który niedawno zainwestował kilkadziesiąt milionów złotych, by objąć udziały w spółce Bioelektra Group, zajmującej się przetwarzaniem śmieci.

Przypomnijmy, firma ta opracowała nową metodę mechaniczno-cieplnego przetwarzania odpadów, która w założeniu autorów może wyeliminować problem przepełnionych składowisk i konieczność segregacji śmieci.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • OBYWATEL, 2015-11-16 09:08:43

    Do Prym wiodą eko-kor: Po co budujemy spalarnie skoro UE wdraża program "0 odpadów". Czy ktoś sobie z nas robi kpiny,czy też chodzi o niespotykaną hipokryzję. Będziemy płacić ogromne kary za niedostosowanie sie do przepisów UE a z drugiej strony za brak śmieci do spalenia w nowych spala...rniach . Wszyscy wiemy kto kręci te lody. Czy nowy Rząd jest wstanie to zahamować?  rozwiń
  • Prym wiodą eko-kor, 2015-11-04 17:53:29

    Obiecywali Przyjaciele Ziemi wyeliminować POtrzebę selektywnej zbiórki aby oszczędzić trudu mieszkańccom i na SERIO to zrealizowali...