PARTNER PORTALU
  • BGK

Jest przejście między I i II linią metra

  • AT    2 września 2013 - 08:05
Jest przejście między I i II linią metra

Pewnie niewielu z pasażerów metra przejeżdżających pomiędzy stacjami Centrum i Świętokrzyska w Warszawie wie, że mogliby dojechać pociągiem do drugiej linii. Umożliwia to zbudowane w wakacje połączenie torów pomiędzy I a budowaną II linią metra.
Pierwszą i budowaną II linię metra łączy ok. 500 metrowy tunel. Jest on już zbudowany w całości - są tory, instalacje, do zamontowania pozostała tylko tzw. trzecia szyna, która dostarcza prąd do pociągów. Dwa rozjazdy i zwrotnica, które skierują pociągi z I linii na II zostały zamontowane w tunelu tuż za stacją Centrum. Wykonano także instalację umożliwiającą przełączanie systemów sterowania ruchem pociągów na I i II linii. Dzięki tym pracom możliwy będzie sprawny, bezkolizyjny przejazd pociągów między I a II linią, z uniknięciem wielokrotnego zawracania i blokowania ruchu na I linii. Tym łącznikiem pociągi z II linii metra będą mogły jeździć na stację postojową Kabaty.

Czytaj też: I linia metra przejezdna tydzień wcześniej

Kilkaset metrów dalej, na stacji Świętokrzyska, wybudowane zostało bezpośrednie połączenie peronu I linii z II linią. To przejście umożliwi przesiadki pomiędzy dwoma liniami metra - I biegnącą w osi północ-południe i II, która połączy Pragę z Wolą. Powstała także hala odpraw nowej stacji Świętokrzyska - z niej pasażerowie dostaną się na peron. Pasażerowie wsiadający do pociągów na obecnej stacji Świętokrzyska jeszcze tego wszystkiego nie widzą bo wejście do łącznika na końcu peronu nie jest przebite - to zostanie wykonane w późniejszym terminie, już bez utrudnień w ruchu pociągów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.