PARTNER PORTALU
  • BGK

Jest raport o łupkowych doświadczeniach

  • wnp.pl    17 sierpnia 2012 - 08:49
Jest raport o łupkowych doświadczeniach

Instytut Kościuszki przygotował raport „Wpływ wydobycia gazu łupkowego na rozwój społeczno-ekonomiczny regionów - amerykańskie success story i potencjalne szanse dla Polski”. Zdaniem ekspertów Instytutu już po kilku latach od rozpoczęcia wydobycia gazu łupkowego, efekty mogą być odczuwalne dla całej gospodarki.
W raporcie Instytut analizuje zarówno historię, jak i skalę i rodzaje korzyści społecznych, ekonomicznych i energetycznych, wiążących się z rozwojem wydobycia gazu łupkowego w USA i Kanadzie, w wymiarze krajowym i regionalnym.

Czytaj też: Marszałkowie oceniali łupki za oceanem

Informacje te przedstawione zostały w oparciu o najnowsze dane ekonomiczne oraz wyniki badań socjologicznych, dotyczące postrzegania przez społeczeństwo amerykańskie korzyści związane z funkcjonowaniem sektora łupkowego. Analiza sektora gazu niekonwencjonalnego w USA jest jednak jedynie punktem wyjścia do przedstawienia bardziej istotnych konkluzji.

W opinii IK, Polska może stać się pionierem rozwoju sektora gazu łupkowego w Europie i w perspektywie kilku lat odczuć pozytywne skutki swojego łupkowego success story, ale pod pewnymi warunkami.

Raport przedstawia charakterystykę podobieństw i różnic między sektorem gazu konwencjonalnego i niekonwencjonalnego oraz formułuje listę obszarów ryzyka, mogących warunkować znaczenie sektora gazu łupkowego w Polsce i jego wpływ na wartości realne w gospodarce.

Cały artukuł czytaj tu

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.