PARTNER PORTALU
  • BGK

Jest umowa na kanalizację w Opocznie

  • AW    28 marca 2012 - 19:35

W siedzibie WFOŚiGW w Łodzi odbyło się uroczyste podpisanie umowy o dofinansowanie z Funduszu Spójności projektu pn. „Budowa infrastruktury wodno-ściekowej na terenie gminy Opoczno". Przedsięwzięcie jest realizowane przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Opocznie.
Jak podaje łódzki WFOŚiGW, koszt całkowity projektu wynosi 63.485.087,90 zł w tym dofinansowanie z Unii Europejskiej na poziomie 31.035.438,86 zł. Zakończenie realizacji zadania planowane jest na czwarty kwartał 2014 roku.

Głównym założeniem projektu jest wyposażenie mieszkańców Miasta i Gminy Opoczno, podmiotów gospodarczych i podmiotów użyteczności publicznej w infrastrukturę techniczną zapewniającą odbiór i oczyszczenie ścieków komunalnych w Opocznie zgodnie z wymogami unijnymi i krajowymi przepisami (Dyrektywa 91/271/EWG).

Gmina rozbuduje podstawową infrastrukturę techniczną, poprawi się jakość i niezawodność dostaw wody pitnej oraz ograniczone zostanie skażenia wód gruntowych i powierzchniowych ściekami komunalnymi powstającymi na terenie gminy Opoczno.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.