PARTNER PORTALU
  • BGK

Jest zgoda na budowę tuneli metra

  • Przegląd prasy/Gazeta Stołeczna    29 kwietnia 2011 - 07:42
Jest zgoda na budowę tuneli metra

Wreszcie jest pozwolenie na drążenie tuneli drugiej linii metra, a w maju lub w czerwcu spodziewane są brakujące zgody na budowę stacji. Czy inwestycja w końcu się rozkręci?
Pozwolenie na drążenie tuneli wydał Okręgowy Urząd Górniczy w Warszawie. Najpierw jednak muszą się zacząć budowy poszczególnych stacji. Tymczasem Metro ma zgody na roboty tylko na trzech z siedmiu przystanków – pisze „Gazeta Stołeczna”.

Czytaj też: II linia metra w 2022 r?

Wciąż brakuje kluczowych pozwoleń dla stacji: Rondo ONZ, Świętokrzyska, Stadion i Dworzec Wileński. Urzędnicy wojewody, którzy mają wydać zgody na trzy z tych stacji, długo twierdzili, że wnioski w tej sprawie mają istotne braki. Dopiero w ostatni piątek ratusz złożył poprawioną dokumentację. Dziś Urząd Wojewódzki ma stwierdzić, czy wreszcie jest ona kompletna.

Czytaj też: Druga linia metra albo Euro 2012

Według nieoficjalnych informacji brakujące pozwolenia mają być wydane w maju. Wtedy budowy poszczególnych stacji zaczęłyby się między czerwcem a wrześniem.

Trudno będzie jednak dotrzymać przyjętego w umowie z wykonawcą zapisu o przywróceniu ruchu na ul. Sokolej i pl. Wileńskim już pod koniec marca 2012 r., czyli dwa miesiące przed piłkarskimi mistrzostwami Europy 2012. Tam mają być budowane stacje Stadion i Dworzec Wileński.

Czytaj też: Zagrożony termin drugiej linii metra?

Ratusz głowi się teraz, jak choć prowizorycznie poprawić przejazd w dniach meczów. Wiadomo już, że nie przełoży rozpoczęcia budowy metra na Pradze po Euro 2012.

Na razie nie zmienia się też termin zakończenia budowy centralnego odcinka II linii metra wyznaczony na jesień 2013 r. Przynajmniej oficjalnie. Z miesiąca na miesiąc staje się on jednak coraz mniej realny – ubolewa „Gazeta Stołeczna”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Bobak, 2011-04-29 13:02:38

    I znów obserwujemy to wstrzelenie się w odpowiednim czasie.