PARTNER PORTALU
  • BGK

Jeszcze w tym tygodniu nowe autobusy dla Wrocławia

  • pt    19 sierpnia 2014 - 13:13
Jeszcze w tym tygodniu nowe autobusy dla Wrocławia

Firma Solaris, która produkuje dla Wrocławia nowe autobusy przygotowuje się już do dostawy pierwszych sztuk. Najpewniej pojawią się one we Wrocławiu pod koniec tygodnia.
W pierwszej partii przyjedzie 9 pojazdów Solaris Urbino, typu solo, czyli tych 12-metrowych.

- Zleciliśmy dostawę autobusów firmie przewozowej. Przyjadą na kołach. Na miejscu zespół z MPK musi każdy pojedynczo dokładnie sprawdzić i dokonać formalnego odbioru – wyjaśnia Waldemar Wlazło, dyrektor sprzedaży regionu południowo-zachodniego w firmie Solaris.

Nowe pojazdy trafią do zajezdni IX przy ul. Obornickiej. Będą obsługiwały m.in. linie 115, 116, 132, czy 140.

Czytaj też: Nowe autobusy na ulicach Krakowa

Firma Solaris Bus&Coach, przy współpracy z bankiem Millenium dostarczy 57 nowych, niskopodłogowych i klimatyzowanych autobusów dla MPK Wrocław. Do Wrocławia trafi 45 krótkich wozów i 12 przegubowych.

 Czytaj:Aubobusy będziemy śledzić komórką

Zastąpią najbardziej wysłużone pojazdy MPK marki Ikarus i Jelcz. Koniec dostaw według projektu umowy ma nastąpić w marcu 2015, jednak są deklaracje ze strony producenta, że wszystkie nowe pojazdy mogą być w zajezdniach MPK już do końca 2014 roku.

Autobusy muszą spełniać wszystkie normy emisji spalin, w tym najwyższą Euro 6
, a także posiadać wszystkie systemy, które w tej chwili są w najnowszych pojazdach MPK (system zapowiedzi głosowych, system informacji pasażerskiej, itp).

Ich silniki mogą mieć od 10 do 12 litrów. Pojazdy mają być pomalowane w barwy wrocławskie, czyli czerwono-żółte. Muszą być dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i mieć podjazd dla wózków inwalidzkich. Nowe autobusy mają zastąpić najbardziej wysłużone pojazdy. Niektóre z nich wożą już wrocławian ponad 20 lat.

Autobusów Solaris używają już inne miasta w Polsce. Codziennie wyjeżdżają m.in. na ulice Wałbrzycha, Warszawy, czy Poznania.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.