Jeszcze w tym tygodniu nowe autobusy dla Wrocławia

Firma Solaris, która produkuje dla Wrocławia nowe autobusy przygotowuje się już do dostawy pierwszych sztuk. Najpewniej pojawią się one we Wrocławiu pod koniec tygodnia.
Jeszcze w tym tygodniu nowe autobusy dla Wrocławia

W pierwszej partii przyjedzie 9 pojazdów Solaris Urbino, typu solo, czyli tych 12-metrowych.

- Zleciliśmy dostawę autobusów firmie przewozowej. Przyjadą na kołach. Na miejscu zespół z MPK musi każdy pojedynczo dokładnie sprawdzić i dokonać formalnego odbioru – wyjaśnia Waldemar Wlazło, dyrektor sprzedaży regionu południowo-zachodniego w firmie Solaris.

Nowe pojazdy trafią do zajezdni IX przy ul. Obornickiej. Będą obsługiwały m.in. linie 115, 116, 132, czy 140.

Czytaj też: Nowe autobusy na ulicach Krakowa

Firma Solaris Bus&Coach, przy współpracy z bankiem Millenium dostarczy 57 nowych, niskopodłogowych i klimatyzowanych autobusów dla MPK Wrocław. Do Wrocławia trafi 45 krótkich wozów i 12 przegubowych.

 Czytaj:Aubobusy będziemy śledzić komórką

Zastąpią najbardziej wysłużone pojazdy MPK marki Ikarus i Jelcz. Koniec dostaw według projektu umowy ma nastąpić w marcu 2015, jednak są deklaracje ze strony producenta, że wszystkie nowe pojazdy mogą być w zajezdniach MPK już do końca 2014 roku.

Autobusy muszą spełniać wszystkie normy emisji spalin, w tym najwyższą Euro 6
, a także posiadać wszystkie systemy, które w tej chwili są w najnowszych pojazdach MPK (system zapowiedzi głosowych, system informacji pasażerskiej, itp).

Ich silniki mogą mieć od 10 do 12 litrów. Pojazdy mają być pomalowane w barwy wrocławskie, czyli czerwono-żółte. Muszą być dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i mieć podjazd dla wózków inwalidzkich. Nowe autobusy mają zastąpić najbardziej wysłużone pojazdy. Niektóre z nich wożą już wrocławian ponad 20 lat.

Autobusów Solaris używają już inne miasta w Polsce. Codziennie wyjeżdżają m.in. na ulice Wałbrzycha, Warszawy, czy Poznania.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE