PARTNER PORTALU
  • BGK

Kaliski TBS w tarapatach. Miasto wyłoni wykonawcę zastępczego?

  • AW    3 lutego 2015 - 10:07
Kaliski TBS w tarapatach. Miasto wyłoni wykonawcę zastępczego?
Teren inwestycji jest zabezpieczony i chroniony przez całą dobę (fot.PTWP)

Kaliski TBS znalazł się w bardzo trudnej sytuacji. Chodzi o wielomiesięczne opóźnienia terminu oddania do użytku kolejnych mieszkań oraz zadłużenia spółki.
Wiceprezydent Kalisza Piotr Kościelny poinformował, iż problemy z budową (chodzi o dwa budynki ze 180 mieszkaniami na wynajem, które powstają przy ul. Hanki Sawickiej 49 do 51, u zbiegu z ul. Graniczną w Kaliszu) wynikają z upadłości wykonawcy inwestycji.

12 stycznia Sąd Gospodarczy w Poznaniu ogłosił upadłość spółki Murbet, która była wykonawcą inwestycji. 22 stycznia powołana została syndyk masy upadłościowej, który wydała decyzję, by spółka Murbet zaprzestała wykonywania dalszych prac.

Od 24 stycznia teren inwestycji jest zabezpieczony i chroniony przez całą dobę. 26 stycznia syndyk spotkała się z pracownikami Murbet-u i wyjaśniła stosowne procedury. Obecnie syndyk i zarząd KTBS prowadzą dalsze ustalenia.

- Trzeba dokonać oceny stanu zaawansowania prac wykonanych przez spółkę. Wtedy zapadnie decyzja czy firma jest w stanie dokończyć inwestycję czy też powinna ostatecznie zejść z placu budowy. W drugim przypadku miasto wyłoni wykonawcę zastępczego - mówił wiceprezydent Piotr Kościelny na konferencji prasowej.

Potwierdził również, iż spółka KTBS jest zadłużona, co wynika z faktu, iż lokatorzy zalegają z płatnościami, a stan finansów spółki nie był systematycznie weryfikowany.

Kaliskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego działa od 1997 r. jako spółka prawa handlowego, której właścicielem jest Miasto Kalisz.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • ewazklewa, 2015-02-03 19:50:32

    Na portalu tbs24.pl mieszkańcy tbsów mogą podpisać petycję o wykupie mieszkań która za 2 tygodnie będzie złożona.