PARTNER PORTALU
  • BGK

Kalisz: 31 mln zł z UE na nowe autobusy

  • PAP/JS    21 lipca 2017 - 16:11
Kalisz: 31 mln zł z UE na nowe autobusy
Projekt zakłada sfinansowanie 11 nowych autobusów hybrydowych dla Kaliskich Linii Autobusowych (KLA), które pojawią się na ulicach miasta w 2018 roku. (fot. pixabay)

Urząd marszałkowski w Poznaniu przyznał Kaliszowi 31 mln zł funduszy unijnych na zakup 11 nowych autobusów hybrydowych. Do inwestycji miasto dołoży 9 mln zł.
"Kolejny nasz projekt przeszedł pozytywnie etap oceny merytorycznej i zajął pierwsze miejsce na liście rankingowej. Efektem jest 31 mln bezzwrotnej dotacji ze środków unijnych" - powiedział prezydent Kalisza Grzegorz Sapiński.

Projekt zakłada sfinansowanie 11 nowych autobusów hybrydowych dla Kaliskich Linii Autobusowych (KLA), które pojawią się na ulicach miasta w 2018 roku.

"Dzięki tej inwestycji tabor KLA będzie posiadał już 30 nowoczesnych autobusów" - powiedział Sapiński.

Ponadto, z funduszy europejskich zbudowane zostanie centrum przesiadkowe przy dworcu PKP, zostaną zmodernizowane chodniki i powstaną ścieżki rowerowe.

"Na dwóch kaliskich osiedlach zostaną zamontowane lampy z oświetleniem ledowym, dzięki czemu powstaną oszczędności w opłatach za prąd. Do tej pory z pieniędzy unijnych energooszczędne oświetlenie zamontowano już na trzech osiedlach" - powiedział prezydent.

Jak podkreślił prezydent Sapiński, pieniądze pozyskano na bardzo ważny cel. "Tu nie chodzi tylko o komfort jazdy mieszkańców nowymi autobusami, ale także o ochronę środowiska" - powiedział.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.