Kalisz uruchamia wypożyczalnie miejskich rowerów

Kalisz dołącza do grona miast, których mieszkańcy mogą cieszyć się ekologicznym, tanim i korzystnym dla zdrowia środkiem komunikacji miejskiej, jakim są rowery publiczne.
Kalisz uruchamia wypożyczalnie miejskich rowerów
Moda na zdrowy, tani i ekologiczny transport dociera do Kalisza (fot.facebook)

Nextbike Polska, największy operator wypożyczalni w kraju (obsługuje systemy m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Lublinie czy Poznaniu), uruchomi pilotażowy projekt w Kaliszu, składający się z 3 stacji i 24 rowerów, które pojawią się w następujących lokalizacjach: Urząd Miejski – ul. Kościuszki, Hala Arena oraz ul. Śródmiejska (tylko do 18.00). Ostatni z wymienionych punktów wypożyczeń zostanie wieczorem przeniesiony pod Ratusz. Z testowego systemu „Kaliski Rower Publiczny” skorzystamy przez dwa tygodnie, tj. do 8 października.

System „Kaliski Rower Publiczny” zostanie uruchomiony w piątek (25 września) około godz. 15.00 przy stacji na ul. Śródmiejskiej.

Punkt przy ul. Śródmiejskiej będzie funkcjonował w piątek do godz. 18.00, a następnie, na kolejne dni zostanie przeniesiony pod Ratusz. Wypożyczalnie oraz flota 24 jednośladów będą w Kaliszu dostępne do 8 października.

Mają nadzieję, że rower miejski sprawdzi się w Kaliszu

- „Kaliski Rower Publiczny” to dla mieszkańców drugiego największego miasta Wielkopolski możliwość, by przetestować najmodniejsze obecnie rozwiązanie komunikacyjne, jakim są systemy rowerów miejskich. Moda na zdrowy, tani i ekologiczny transport zatacza coraz szersze kręgi w Polsce, więc cieszymy się, że będziemy mogli zaprezentować nasze wypożyczalnie kaliszanom. Jesteśmy pewni, że szybko przekonają się, dlaczego w całym kraju już prawie 650 tysięcy osób w 11 miastach przesiadło się na „dwa kółka” z publicznych wypożyczalni – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska.

Żeby skorzystać z rowerów, należy wejść na stronę internetową www.KaliskiRowerPubliczny.pl, wypełnić formularz rejestracyjny, zaakceptować regulamin i dokonać opłaty inicjalnej w wysokości minimum 10 zł. Kiedy tylko wpłata zostanie zaksięgowana na koncie – można już wynajmować rowery.

Operator systemu, Nextbike Polska zwraca uwagę, że podobnie jak ma to miejsce we wszystkich jego systemach w Polsce, konto użytkownika systemu jest aktywne (umożliwia wypożyczanie), tylko wtedy, gdy znajduje się na nim właśnie co najmniej 10 zł. Pierwsze 30 minut każdego wypożyczenia jest darmowe, czas od 31 do 60 minuty wynajmu kosztuje 1 zł, druga godzina – 2 zł, a każda kolejna – 4 zł. Wszystkie informacje na temat rowerów miejskich można znaleźć na stronie www.nextbike.pl.

W związku z otwarciem Kaliskiego Roweru Publicznego, Nextbike Polska przygotował akcję informacyjną z myślą o nowych użytkownikach, którzy pierwszy raz będą korzystać z wypożyczalni. Od piątkowego popołudnia do niedzielnego wieczora rotacyjnie przy stacjach będzie można spotkać informatorów Nextbike, którzy odpowiedzą na wszelkie pytania, dotyczące systemu, jak również pomogą przy rejestracji, wynajmach i zwrotach.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE