PARTNER PORTALU
  • BGK

Kanał dla 60% mieszkańców

  • PB/Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej    10 lutego 2011 - 19:41

W siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podpisana została umowa, w wyniku której skanalizowane zostanie 60% podwarszawskiej gminy Radziejowice.
Projekt obejmuje budowę pierwszych 50 km zbiorczej kanalizacji sanitarnej, z której skorzysta ponad 3,3 tys. mieszkańców z miejscowości Korytów, Tartak Brzózki i Radziejowice. Ścieki popłyną do oczyszczalni w Żyrardowie, której modernizacja również dofinansowana jest przez NFOŚiGW ze środków unijnych.

Całkowity koszt inwestycji przekroczy 25 mln zł, z czego prawie 8,5 mln zł zostanie zrefundowane z unijnego Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Pozostałe środki pochodzić będą z budżetu gminy oraz kredytu bankowego, którego odsetki częściowo pokryje NFOŚiGW.

Gmina Radziejowice ubiegała się już wcześniej o dofinansowanie tej inwestycji w ramach dużego projektu Związku Gmin Mazowsza Zachodniego, który jednak w tamtym kształcie nie uzyskał akceptacji Komisji Europejskiej, wobec czego został podzielony na projekty indywidualne m. in. dotyczące gminy Radziejowice. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: