Kanał dla 60% mieszkańców

  • PB/Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
  • 10-02-2011
  • drukuj
W siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podpisana została umowa, w wyniku której skanalizowane zostanie 60% podwarszawskiej gminy Radziejowice.
Projekt obejmuje budowę pierwszych 50 km zbiorczej kanalizacji sanitarnej, z której skorzysta ponad 3,3 tys. mieszkańców z miejscowości Korytów, Tartak Brzózki i Radziejowice. Ścieki popłyną do oczyszczalni w Żyrardowie, której modernizacja również dofinansowana jest przez NFOŚiGW ze środków unijnych.

Całkowity koszt inwestycji przekroczy 25 mln zł, z czego prawie 8,5 mln zł zostanie zrefundowane z unijnego Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Pozostałe środki pochodzić będą z budżetu gminy oraz kredytu bankowego, którego odsetki częściowo pokryje NFOŚiGW.

Gmina Radziejowice ubiegała się już wcześniej o dofinansowanie tej inwestycji w ramach dużego projektu Związku Gmin Mazowsza Zachodniego, który jednak w tamtym kształcie nie uzyskał akceptacji Komisji Europejskiej, wobec czego został podzielony na projekty indywidualne m. in. dotyczące gminy Radziejowice.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE