PARTNER PORTALU
  • BGK

Kanalizacja dla aglomeracji wrocławskiej

  • AT    23 stycznia 2013 - 17:14
Kanalizacja dla aglomeracji wrocławskiej

W Miękini została podpisana 11 umowa na unijną dotację w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko na Dolnym Śląsku .
Swoje podpisy pod tym ważnym dokumentem złożyli: Marek Mielczarek, prezes zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska we Wrocławiu i Romuald Siek, prezes Zakładu Usług Komunalnych w Miękini.

Kwota wsparcia z Programu Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ) na realizację projektu „Zapewnienie prawidłowej gospodarki wodno-ściekowej aglomeracji Wrocław, w części gminy Miękinia" to 12 milionów złotych.

Wartość wszystkich inwestycji w Miękini jest szacowana na 17 milionów złotych. Za środki z POIiŚ i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska we Wrocławiu zostanie zbudowane 18 kilometrów kanalizacji i 9 przepompowni ścieków. Do nowej sieci kanalizacyjnej zostanie przyłączonych ponad 3 tysiące osób.

Ścieki będą odprowadzane do Wrocławskiej Oczyszczalni Ścieków Janówek.

Na Dolnym Śląsku jest realizowanych i przygotowywanych łącznie 11 projektów z POIiŚ obsługiwanych przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

W budowie jest 450 kilometrów kanalizacji i wodociągów. Wybudowano 2 nowe oczyszczalnie ścieków w: Ziębicach i Sulikowie. Zmodernizowano 5 oczyszczalni w: Strzegomiu, Środzie Śląskiej, Nowogrodźcu, Strzelinie i Oławie.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.