PARTNER PORTALU
  • BGK

Kanalizacja do modernizacji za 43 mln zł

  • AW    19 lipca 2012 - 16:25
Kanalizacja do modernizacji za 43 mln zł

Została podpisane umowa pożyczki między WFOŚiGW w Zielonej Górze z Gminą Lubsko na zadanie "Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowościach: Górzyn, Lutol, Małowice, Stara Woda, Białków, Budziechów, budowa i renowacja kanalizacji w południowo-zachodniej i wschodniej części miasta Lubsko, a także przebudowa i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Lubsku".
Koszt całkowity zadania brutto wynosi 43,9 mln zł, a koszt kwalifikowany netto 35,69 mln zł.

Fundusz wsparł zadanie pożyczką w wysokości 14,15 mln zł przeznaczoną na pokrycie wkładu własnego pożyczkobiorcy w kosztach kwalifikowanych zadania.

Zadanie jest częśćią Projektu pn.: "Zapewnienie prawidłowej gospodarki ściekowej na terenie miasta i gminy Lubsko" realizowanego z wykorzystaniem środków pochodzących z Unii Europejskiej niepodlegających zwrotowi w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

W wyniku realizacji zadania do dnia 31 maja 2013 roku wykonane zostaną kanały grawitacyjne, przeprowadzona zostanie renowacja kanalizacji sanitarnej, kanalizacja ciśnieniowa, 16 pompowni ścieków oraz przebudowa i rozbudowa istniejącej oczyszczalni ścieków w Lubsku. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.