PARTNER PORTALU
  • BGK

Kanalizacja i oczyszczalnia ścieków w gminie Korzenna

  • GK    4 kwietnia 2011 - 12:09
Kanalizacja i oczyszczalnia ścieków w gminie Korzenna

Korzenna zbuduje kanalizację wraz z oczyszczalnią ścieków i rozbuduje sieć wodociągową. Inwestycja pochłonie 18,3 mln zł.
Dofinansowanie projektu zostało przyznane w ramach Osi Priorytetowej 7. „Infrastruktura ochrony środowiska” Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013 (Działanie 7.1. Gospodarka wodno-ściekowa), współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Inwestycja, której zakończenie planuje się na koniec lipca 2012 roku została wsparta unijną dotacją w wysokości 8 mln zł, przy całkowitym koszcie realizacji zadania wynoszącym ponad 18,3 mln zł.

To nie jest pierwsze dofinansowanie inwestycji gminnych pozyskane dzięki samorządowi województwa. Realizowany jest już projekt termomodernizacyjny obejmujący pięć gminnych obiektów.

Wkrótce rozstrzygnięty zostanie przetarg na modernizację zabytkowego dworu.

W ramach projektu przewidziana jest budowa sieci kanalizacyjnej na terenie gminy Korzenna wraz z siecią rozdzielczą, rozbudowa sieci wodociągowej oraz budowa oczyszczalni ścieków w Wojnarowej.

Wybudowanie szczelnego systemu kanalizacji, uporządkuje gospodarkę wodno-ściekową na terenie gminy i ograniczy degradację środowiska naturalnego.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • my, 2012-01-08 22:34:05

    wszystko by bylo dobrze inwestycja super europejska jednak są komplikacje ze zgodami pseudo katolików którzy siedzą pod figurą a diabła mają za skórą a ich chytrość łemkowska są to ludzie bez żadnych zasad nie mających nic wspólnego charakterem i honorem polaka a są to państwo były pan komendant... policji ale dużo wredniejsza jest jego żona która by spod siebie zjadła niech sobie zabierze ze sobą na drugi świat te niby jej włości a trzeba jej tylko dwa kroki do przodu i dwa kroki w dół jak każdemu z nas szczęść boże pani chcielibyśmy żeby ta dobroć z pani strony jakiej doznaliśmy doznały wszystkie pani dzieci od takich dobrych ludzi jak pani  rozwiń