PARTNER PORTALU
  • BGK

Kanalizacja w puszczy Zielonka

  • Patrycja Batóg    7 grudnia 2010 - 15:22
Kanalizacja w puszczy Zielonka

W siedzibie Związku Międzygminnego "Puszcza Zielonka" w Murowanej Goślinie podpisano pierwszą umowę na realizację kanalizacji obszaru Parku Krajobrazowego Puszcza Zielonka i okolic.
- Projekt kanalizacyjny był dla mnie głównym czynnikiem mobilizującym do startu i zwycięstwa w wyborach na burmistrza. Projekt opiera się na ludziach i zmiana kluczowych dla projektu osób nie byłaby korzystna dla naszego przedsięwzięcia – mówił Tomasz Łęcki, przewodniczący Związku Międzygminnego "Puszcza Zielonka" i burmistrz Murowanej Gośliny.

Rolę inżyniera pełnić będzie konsorcjum, w skład którego wchodzą spółki: Grontmij Polska, Grontmij Nederland oraz Grontmij Carl Bro i Lafrentz Polska. Wartość umowy na usługi inżynieryjne opiewa na 3,6 miliona złotych.

Przez cały okres realizacji robót budowlanych inżynier kontraktu będzie sprawował nadzór nad wykonawcami robót budowlanych. W ramach obowiązków będzie monitorował i kontrolował wykonanie kontraktów na roboty pod względem technicznym, finansowym, organizacyjnym, formalnym oraz zgodnie z wymaganiami zamawiającego.

Projekt "Kanalizacja obszaru Parku Krajobrazowego Puszcza Zielonka i okolic" dofinansowywany jest z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Łączna wartość projektu to prawie 300 milionów zł, a dofinansowanie wynosi 213,5 mln zł.

W ramach przedsięwzięcia do wbudowania jest  370 km kanalizacji i 150 pompowni, przebiegających łącznie przez 5 podpoznańskich gmin (Czerwonak, Murowana Goślina, Pobiedziska, Skoki, Swarzędz). Po zakończeniu projektu w 2013 roku, możliwie będzie przyłączenie ponad 42 tysięcy nowych użytkowników do wybudowanej sieci kanalizacyjnej.

Czytaj też:

Blisko 4 mln zł na kanalizację w gminie Jonkowo

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • zdegustowany, 2011-10-27 15:03:00

    Głównym efektem miał być efekt ekologiczny, a jak się okazuje jeszcze ważniejsze jest podniesienie wartości działek budowlanych, które mają na sprzedaż koledzy. Tam gdzie mieszkają ludzie kanalizacji nie ma, a tam gdzie koledzy radnych mają na sprzedaż działki budowlane kanalizacja jest budowana ze ...środków unijnych (wraz z przyłączem). Skandal.  rozwiń