PARTNER PORTALU
  • BGK

Kanalizacja w Żywcu w dwa lata

  • Gazeta Żywiecka    5 listopada 2012 - 15:26
Kanalizacja w Żywcu w dwa lata

W Żywcu rozpoczyna się kolejny etap budowy sieci kanalizacyjnej i wodociągowej.
29 października w siedzibie Urzędu Miejskiego w Żywcu podpisano umowę na budowę sieci kanalizacyjnej i wodociągowej w gminie Żywiec, realizowaną w ramach unijnego projektu "Oczyszczanie ścieków na Żywiecczyźnie - Faza II".

Zadanie zrealizuje Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych "GEO" Bogusław Bijoś z miejscowości Radymno. Realizację całej inwestycji zaplanowano na dwa lata wraz z dodatkowym 12-miesięcznym okresem zgłaszania ewentualnych wad i usterek. Wartość kontraktu to 33 470 592,72 zł brutto.

Przedsięwzięcie zakłada wybudowanie ponad 41 km sieci kanalizacyjnej oraz prawie 37 km sieci wodociągowej.

Zakres podstawowy Kontraktu obejmuje budowę sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej w dzielnicy Góra Burgałowska; Działy Zadzielskie; Pola Lisickich; Drewniaki; Grapa; Za Łyską; Podlesie; Zabłocie wzdłuż Młynówki; w rejonie ul. Ks. Słonki; w dzielnicy przemysłowej Zabłocie; w dzielnicy przemysłowo- handlowej Kabaty; w dzielnicy Niwy; na osiedlu Zgody - rejon ulicy Lelewela; w dzielnicy Grapa Pierzeja Południowa; w rejonie ulicy Św. Wita oraz w rejonie ulicy Baczyńskiego.

Kontrakt zakłada również budowę sieci kanalizacji sanitarnej - Kolektor nad Markiem, budowę sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami domowymi w dzielnicy Moszczanica w Żywcu - rejon ul. Asnyka, zbiornik wody pitnej Leśniaka wraz z modernizacją istniejących zbiorników i hydroforni oraz budowę sieci kanalizacji sanitarnej - syfon (przekroczenie Koszarawy).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.