PARTNER PORTALU
  • BGK

Kanalizacja za 160 mln zł

  • wnp.pl (Patrycja Batóg)    21 września 2010 - 13:17

Zakończył się sześcioletni program budowy nowoczesnej gospodarki wodno-ściekowej w Raciborzu. Kosztował ponad 160 mln złotych i był największym projektem w dwudziestoletniej historii raciborskiego samorządu.
Na realizację projektu Racibórz otrzymał dotację z Funduszu Spójności w wysokości ponad 67 mln złotych. Ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach przedsięwzięcie wsparto pożyczką pomostową w wysokości 24 mln złotych.

W efekcie realizacji programu wykonano ponad 100 km kanalizacji sanitarnej, deszczowej i sieci wodociągowej, kompleksowy remont oczyszczalni, nowe ujęcie wody, ponad 2 tysiące przyłączy, do kanalizacji przyłączono 1720 posesji.

Podczas uroczystości kończącej projekt prezydent Raciborza Mirosław Lenk mówił, że była to jedyna szansa dla dalszego rozwoju miasta. Choć realizacja budowy sieci wodno –ściekowej kosztowała tyle pieniędzy, ile całoroczny budżet miasta, to już się opłaciła. Racibórz jest w pełni skanalizowany, z nowym ujęciem wody i oczyszczalnią, nie tylko nie musi dziś płacić milionowych opłat za korzystanie ze środowiska i zrzut ścieków, ale dzięki temu stał się obiektem zainteresowania bogatych inwestorów i przedsiębiorców oferujących nowe miejsca pracy. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.