PARTNER PORTALU
  • BGK

Kanalizacja: zbudować to jedno, drugie zachęcić mieszkańców do przyłączenia

  • pt    19 stycznia 2016 - 14:42
Kanalizacja: zbudować to jedno, drugie zachęcić mieszkańców do przyłączenia

Przyłącze do sieci wodociągowej i kanalizacyjnej (fot.MPWiK)

• Jak zachęcić do przyłączania się do sieci kanalizacyjnej?
• MPWiK we Wrocławiu daje mieszkańcom ulgi.
Wiele gmin, które zbudowały na swoim terenie kanalizację, ma problem z mobilizacją mieszkańców do przyłączania się do sieci.

Sporo właścicieli nieruchomości stara się ominąć wydatki związane nie tylko z wykonaniem przyłącza, ale i późniejszymi opłatami. Nie jest tajemnicą, że spora część szamb jest nieszczelna i wymaga opróżniania bardzo rzadko, wiadomo także, że nie brakuje takich, którzy nieczystości usuwają nielegalnie na pola czy do lasów.

Gminy chwytają się więc różnych sposobów, aby zachęcić mieszkańców do wykonywania przyłączy, bo eksploatacja kanalizacji pociąga za sobą spore koszty, a te są tym mniejsze im więcej korzystających z sieci.

W ubiegłym roku na 11 wrocławskich osiedlach powstało i zostało zmodernizowanych w sumie ponad 100 kilometrów nowych sieci. Tamtejsze Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zaproponowało mieszkańcom dotacje do wybudowanych przyłączy. Można zaoszczędzić nawet połowę wydatków związanych z taką inwestycją.

Budowa przyłącza to ostatni etap, podłączania nieruchomości do sieci wodociągowych i kanalizacyjnych. Zanim mieszkańcy, będą mogli korzystać z nowoczesnej infrastruktury, konieczny jest odbiór techniczny takiego przyłącza przez pracowników MPWiK.

– Chcąc usprawnić ten proces, oferujemy mieszkańcom możliwość zamówienia takiego darmowego przeglądu z wyprzedzeniem na konkretny dzień. Jako pierwsi z nowej propozycji mogą skorzystać mieszkańcy osiedla Zakrzów i Pawłowic - wyjaśnia Tomasz Jankowski rzecznik MPWiK we Wrocławiu.

Zgłoszeń można dokonywać telefonicznie, pocztą elektroniczną lub osobiście w Biurze Obsługi Klienta spółki.

– Korzyści z przyłączenia się do MPWiK jest wiele. To przede wszystkim oszczędność, dbanie o środowisko i lepszy komfort życia. Mieszkańcy będąc naszymi klientami, nie muszą się martwić kłopotami z obsługą szamba – tłumaczy Jankowski.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • Starsza, 2016-01-19 15:26:07

    A my w Kąpinie bardzo długo czekamy na kanalizację a kiedy będzie to nie wiemy?