PARTNER PORTALU
  • BGK

Kąpielisko Hubertus już otwarte

  • www.m-ce24.pl    4 lipca 2012 - 10:31
Kąpielisko Hubertus już otwarte

Dobra wiadomość na wakacje dla amatorów wodnych sportów i rekreacji. Mieszkańcy Mysłowic mogą już korzystać z kąpieliska Hubertus, które będzie dostępne za darmo do końca sierpnia.
Mimo wielu uchybień stwierdzonych podczas komisyjnego odbioru akwenów wodnych, kąpielisko Hubertus przy ul. Szabelnianej, które wzbudziło wiele wątpliwości, jest już otwarte dla mieszkańców. Jak informuje miasto, kąpielisko będzie strzeżone w godz. 9:00 – 18:00. Wstęp na teren kąpieliska jest bezpłatny.

Tymczasem kąpielisko Słupna nadal pozostaje zamknięte. Według urzędników, podobno ma się to zmienić już wkrótce.

– Kąpielisko Słupna, jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, otwarte zostanie w najbliższa sobotę. Aktualnie trwa remont niecki basenu. Po przeprowadzeniu wszystkich niezbędnych remontów dzierżawca zgłasza ten fakt do sanepidu, który dokonuje odbioru. Jeżeli nie ma uwag kąpielisko może zostać otwarte – wyjaśnia Kamila Szal, rzecznik prasowa urzędu miasta.

Z kolei jak informuje dzisiejsza „Gazeta Wyborcza”, na otwarcie kąpieliska na Słupnej w najbliższym czasie się nie zanosi. Trwa spór pomiędzy urzędem miasta a dotychczasowym dzierżawcą.

Urząd twierdzi, że ma związane ręce, bo niekorzystną dla miasta umowę dzierżawy podpisały jeszcze poprzednie władze miasta, a umowa obowiązuje do 2017 roku i nie można jej tak po prostu zerwać.

Natomiast dzierżawca wyjaśnia, że już w zeszłym roku poinformował władze Mysłowic o rezygnacji ze współpracy. Miasto miało poszukać kogoś innego do jego prowadzenia.

Według jego oceny basen powinien być o połowę mniejszy, aby przynosić zysk. Podobno pojawił się już chętny, który chciałby przejąć kąpielisko. Urząd Miasta zapewnił Gazetę, że odpowiedzialny wiceprezydent będzie negocjować i może uda się otworzyć ośrodek w drugiej połowie miesiąca.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • kurkawodna, 2012-07-04 13:28:18

    NIe ma faktu autentycznego, jest tylko fakt
  • anna, 2012-07-04 12:08:27

    nie ma innego AKWENU jest tylko wodny tak jak FAKT jest tylko autentyczny, polonisto z Bożej łaski .