PARTNER PORTALU
  • BGK

Kartą bankową za komunikację miejską

  • PAP    18 maja 2013 - 10:56
Kartą bankową za komunikację miejską

Za przejazd komunikacją miejską w Lizbonie będzie można płacić kartami kredytowymi i debetowymi największego portugalskiego banku państwowego Caixa Geral de Depositos.
Podobne rozwiązanie ma zostać wprowadzone także w Porto.

Pasażerowie będą mogli podróżować metrem, autobusami, tramwajami i statkami na rzece Tag w stołecznej aglomeracji, płacąc kartami banku CGD już od czerwca br.

„W pierwszej fazie wdrażania projektu przeprowadzone zostaną testy nowego rozwiązania. Według naszych szacunków pomysł płacenia kartami debetowymi i kredytowymi za przejazdy środkami komunikacji miejskiej spotka się z pozytywnym odzewem klientów" - powiedziała Filipa Studer z działu marketingu Otlis, zrzeszenia spółek transportu miejskiego w aglomeracji lizbońskiej.

Porozumienie w tej sprawie zawarło zrzeszenie Otlis z CGD na początku maja br.

„Korzystać z nowego rozwiązania będzie się podobnie jak w przypadku kart elektronicznych transportu miejskiego na przejazdy po Lizbonie i jej okolicach. Po przyłożeniu karty bankowej do czytników umieszczonych przy bramkach metra czy wewnątrz autobusów i tramwajów naliczana będzie opłata za realizowany kurs" - wyjaśniła Filipa Studer.

Według autorów projektu po trwających około 12 miesięcy testach nowa usługa może zostać rozszerzona również na posiadaczy kart kredytowych i debetowych innych banków, działających na terenie Portugalii.

Zainteresowanie stosowaniem kart bankowych jako środka płatniczego w transporcie miejskim wyraziły także władze Porto. Zrzeszenie TIP, grupujące tamtejsze spółki komunikacji miejskiej, opracowało już projekt tego przedsięwzięcia.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.