Kartą bankową za komunikację miejską

Za przejazd komunikacją miejską w Lizbonie będzie można płacić kartami kredytowymi i debetowymi największego portugalskiego banku państwowego Caixa Geral de Depositos.
Kartą bankową za komunikację miejską

Podobne rozwiązanie ma zostać wprowadzone także w Porto.

Pasażerowie będą mogli podróżować metrem, autobusami, tramwajami i statkami na rzece Tag w stołecznej aglomeracji, płacąc kartami banku CGD już od czerwca br.

„W pierwszej fazie wdrażania projektu przeprowadzone zostaną testy nowego rozwiązania. Według naszych szacunków pomysł płacenia kartami debetowymi i kredytowymi za przejazdy środkami komunikacji miejskiej spotka się z pozytywnym odzewem klientów" - powiedziała Filipa Studer z działu marketingu Otlis, zrzeszenia spółek transportu miejskiego w aglomeracji lizbońskiej.

Porozumienie w tej sprawie zawarło zrzeszenie Otlis z CGD na początku maja br.

„Korzystać z nowego rozwiązania będzie się podobnie jak w przypadku kart elektronicznych transportu miejskiego na przejazdy po Lizbonie i jej okolicach. Po przyłożeniu karty bankowej do czytników umieszczonych przy bramkach metra czy wewnątrz autobusów i tramwajów naliczana będzie opłata za realizowany kurs" - wyjaśniła Filipa Studer.

Według autorów projektu po trwających około 12 miesięcy testach nowa usługa może zostać rozszerzona również na posiadaczy kart kredytowych i debetowych innych banków, działających na terenie Portugalii.

Zainteresowanie stosowaniem kart bankowych jako środka płatniczego w transporcie miejskim wyraziły także władze Porto. Zrzeszenie TIP, grupujące tamtejsze spółki komunikacji miejskiej, opracowało już projekt tego przedsięwzięcia.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE