PARTNER PORTALU
  • BGK

Karta miejska w Radomiu w przyszłym roku

  • PAP    19 września 2012 - 20:28
Karta miejska w Radomiu w przyszłym roku

Do połowy przyszłego roku w Radomiu wprowadzona zostanie karta miejska i tzw. system dynamicznej informacji pasażerskiej. Ulepszenia będą możliwe dzięki dotacji unijnej dla miasta w wysokości 7,5 mln zł.
W środę umowę w tej sprawie podpisali prezydent miasta Andrzej Kosztowniak i wicemarszałek woj. mazowieckiego Leszek Ruszczyk.

Początkowo na Kartę Miejską będzie można kodować obowiązujące w komunikacji miejskiej bilety miesięczne i okresowe. Z czasem dotyczyć to będzie także biletów pojedynczych, a nawet dodatkowych usług np. opłaty za postój w strefie płatnego parkowania czy biletu na basen.

W ramach projektu wdrożony zostanie tzw. system dynamicznej informacji pasażerskiej. Dzięki niemu pasażerowie uzyskają informacje o rzeczywistym czasie przyjazdu autobusu lub o ewentualnych zmianach w rozkładzie jazdy. Tablice informacyjne systemu zostaną zamontowane na 44 kluczowych przystankach w mieście.

Wartość projektu to prawie 9 mln zł, dofinansowanie z UE wynosi około 7,5 mln zł i stanowi 85 proc. kosztów całego przedsięwzięcia. Pozostałe koszty projektu pokryje miasto.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.