PARTNER PORTALU
  • BGK

Kartą płatniczą za bilet. Wrocław rozpoczyna wymianę kasowników

  • JS    24 listopada 2017 - 23:02
Kartą płatniczą za bilet. Wrocław rozpoczyna wymianę kasowników
Nowe kasowniki we wrocławskiej komunikacji miejskiej będą wyglądały w ten sposób (fot. wroclaw.pl)

W grudniu Mennica Polska rozpocznie we Wrocławiu montaż paneli do nowych dwufunkcyjnych kasowników, które będą uruchomione od marca 2018 roku. W tej chwili montowane są ich podstawy. To jeden z elementów nowego systemu dystrybucji biletów, który będzie obowiązywał we wrocławskiej komunikacji miejskiej.
Od 8 marca we Wrocławiu zostanie wprowadzony nowy system sprzedaży biletów komunikacji miejskiej. Nowa umowa z Mennicą Polską, która wygrała przetarg zakłada m.in. więcej biletomatów na przystankach, kasowniki elektroniczne z możliwością dokonania opłaty za przejazd, więcej biur obsługi, także tych dla studentów. Dużo nowych form płatności za podróż (również telefonem) i opcji na samej karcie elektronicznej.

Najbardziej czasochłonnym procesem jest wymiana kasowników, bo we wszystkich pojazdach obsługujących wrocławskie linie tramwajowe i autobusowe jest ich aż 3300. Flota MPK jest w ciągłym ruchu, więc jest to duże wyzwanie logistyczne. MPK rozpoczęło montaż podstaw do tych dwusystemowych kasowników z wyprzedzeniem.

 – Montaż podstaw pod kasowniki jeszcze trwa. Wg informacji na dzień 21.11. podstawy w tym etapie zostały zamontowane  w 93% autobusów i 81% tramwajów. Montujemy je tylko w pojazdach, które po dniu 7.03.2018 (data uruchomienia systemu) będą w eksploatacji – mówi Tomasz Śpiewak z wrocławskiego MPK.

 - Według informacji otrzymanej od przedstawiciela Mennicy Polskiej same urządzenia są już programowane a ich montaż powinien rozpocząć się w grudniu – dodaje Tomasz Śpiewak. 

Zostaną uruchomione chwilę po godz. 24 w nocy z 7 na 8 marca. Do tego momentu cały czas będą działać obecne kasowniki i biletomaty, które są w pojazdach.

W nowym systemie będzie aż cztery razy więcej urządzeń, dzięki którym zapłacimy za przejazd (było 820 biletomatów, będzie 3300 kasowników elektronicznych). Nowe kasowniki oprócz opcji kasowania biletów papierowych będą posiadały funkcję płatności za przejazd. Opłatę będzie można wnieść za pomocą: zbliżeniowa karta płatnicza lub urządzeń mobilnych (z wykorzystanie NFC / HCE).

W nowych urządzeniach będzie można również zapłacić za przejazd za pomocą elektronicznej portmonetki na karcie URBANCARD a także zapisać doładowania punktów zakupionych w sklepie www. W każdej chwili będziemy mogli sprawdzić zawartość naszej elektronicznej portmonetki, czy sprawdzić ważność biletu na Urbancard.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.