PARTNER PORTALU
  • BGK

Karty magnetyczne w przedszkolu

  • PAP    8 października 2012 - 12:49
Karty magnetyczne w przedszkolu

Zamiast listy obecności czytnik kart magnetycznych wita rodziców przyprowadzających maluchy do przedszkoli w Ostrowcu Świętokrzyskim.
System ułatwi gminie liczenie godzin obecności przedszkolaków i rozliczenie z nich placówek oraz rodziców. Jak poinformował w poniedziałek naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim Jan Malinowski, system działa już we wszystkich samorządowych placówkach.

Rodzice bezpłatnie otrzymali po dwie karty, które przykładają do czytników w szatni przyprowadzając i zabierając dziecko w przedszkolach. To umożliwi dokładne rozliczenia dopłat za pobyt dziecka w placówce powyżej 5 godzin.

„Pomysł rodzicom się spodobał, bo system przeliczy sam ile dziecko przebywało w przedszkolu. Użycie karty jest w ich interesie, bo jeśli system wyłapie dłuższe niż deklarują korzystanie dziecka z przedszkola to po trzech takich przypadkach w miesiącu dostaną informację i będą musieli uiścić dodatkową opłatę” – powiedział Malinowski.

Gminie system dostarczy informacji na temat liczby nauczycieli przedszkolnych, którzy są w placówce faktycznie potrzebni – zależy ona od liczby dzieci przebywających w placówce. Zaoszczędzi także pracy przy papierowej dokumentacji zarówno dyrektorom przedszkoli, jak i urzędowi.

„Dotychczas listy obecności dzieci w przedszkolu rodzice musieli podpisywać ręcznie i w szatni stale musiał być ktoś z pracowników. Zestawienia miesięczne robiła dyrekcja, a urząd sprawdzał. Na początku listopada dane za październik będziemy mieć od ręki” – dodał Malinowski.

W Ostrowcu Świętokrzyskim jest osiem przedszkoli samorządowych, które zapewniają opiekę ponad 1150 dzieciom w godzinach 6-16. Wprowadzenie systemu kart magnetycznych do placówek kosztowało gminę około 26 tys. złotych.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.