PARTNER PORTALU
  • BGK

Kary dla firm śmieciowych w Lublinie

  • AT    25 września 2013 - 13:00
Kary dla firm śmieciowych w Lublinie

Pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska z lubelskiego magistratu po sprawdzeniu jakości świadczonych usług związanych z realizacją umowy zawartej pomiędzy Lublinem, a firmami które wygrały przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych stwierdzili naruszanie postanowień wynikających z umów i naliczyli kary.
Weryfikacji realizowanych przez firmy warunków umowy dokonano na podstawie zgłaszanych przez właścicieli nieruchomości uwag związanych z niewyposażeniem lub nieterminowym wyposażeniem nieruchomości zamieszkałych w pojemniki oraz worki, nieodbieranie odpadów w terminie, odbieranie niezgodnie z aktualnym harmonogramem.

Czytaj też: Ukarzą gminę za brak przetargu śmieciowego

Po otrzymaniu od firm szczegółowych wyjaśnień zawierających informacje nt. okoliczności, które przyczyniły się do powstania zaniedbań i poddaniu ich wnikliwej analizie dokonanej w oparciu o zgromadzony materiał dowodowy tj. złożone wyjaśnienia, dokumentację fotograficzną, informacje otrzymane od mieszkańców oraz oględziny kontrolowanych nieruchomości, w przypadku firmy KOM EKO uwzględniono 18 przypadków, w przypadku firmy MPO SITA 9 przypadków. 

Czytaj też: Jak zachęcić do segregacji odpadów? - przewodnik dla gmin

W pozostałych przypadkach stwierdzono zaniedbania ze strony „Wykonawcy" spowodowane niewystarczającą starannością podczas realizacji przedmiotu zamówienia. Za niezrealizowanie zapisów umowy w miesiącu sierpniu zostały naliczone kary umowne dla firmy KOM EKO w wysokości 34 850 zł (12 udokumentowanych przypadków) oraz 71 850 zł w przypadku firmy MPO SITA (za 36 udokumentowanych przypadków).

Lublin na bieżąco sprawdza firmy pod kątem rzetelnego wykonywania świadczonych usług związanych z realizacją umowy. Kolejne zgłoszenia mieszkańców związane z niewłaściwą realizacją przedmiotu zamówienia będą poddawane analizie według dotychczasowych zasad i w przypadku stwierdzonych naruszeń zostaną zastosowane kary umowne.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: