PARTNER PORTALU
  • BGK

Kary za brak efektywności energetycznej

  • wnp.pl (Dariusz Ciepiela)    9 lipca 2012 - 07:36
Kary za brak efektywności energetycznej

9 lipca br. mija termin wdrożenia dyrektywy budowlanej EPBD do prawa polskiego, która ma zwiększyć efektywność energetyczną budynków.
Od 9 lipca 2013 r. dyrektywa powinna zacząć działać, na co szanse są bardzo małe, w efekcie Polska będzie płaciła kary – mówi Ilona Jędrasik, rzecznik ds. politycznych Koalicji Klimatycznej.

Wkrótce powinna zostać implementowana dyrektywa budowlana. Czy tak się stanie?

Ilona Jędrasik: 9 lipca br. mija termin wdrożenia dyrektywy budowlanej EPBD (2010/31/UE) do prawa polskiego, a od 9 lipca 2013 r. powinna ona zacząć działać. Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej (MT) w marcu br. opublikowało założenia do projektu ustawy wdrażającej zapisy dyrektywy do polskiego prawa, które były poddawane konsultacjom społecznym.

Jednak MT nie upubliczniło dotąd projektu tej ustawy, więc z pewnością nie wejdzie ona w terminie i będzie to już kolejna dyrektywa, która jest opóźniona. Konsekwencje tego są oczywiste. Będą dwa upomnienia ze strony Komisji Europejskiej. Jeżeli Polska nie wytłumaczy się z opóźnień, to na Polskę może zostać nałożona kolejna kara finansowa.

Więcej na ten temat tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • ala, 2012-07-09 12:47:54

    Nie przeszkadzać. Premier sportowców przyjmuje. Co za niewdzięczny Naród. Za mało igrzysk Wam dają ?