Kary za brak efektywności energetycznej

9 lipca br. mija termin wdrożenia dyrektywy budowlanej EPBD do prawa polskiego, która ma zwiększyć efektywność energetyczną budynków.
Kary za brak efektywności energetycznej

Od 9 lipca 2013 r. dyrektywa powinna zacząć działać, na co szanse są bardzo małe, w efekcie Polska będzie płaciła kary – mówi Ilona Jędrasik, rzecznik ds. politycznych Koalicji Klimatycznej.

Wkrótce powinna zostać implementowana dyrektywa budowlana. Czy tak się stanie?

Ilona Jędrasik: 9 lipca br. mija termin wdrożenia dyrektywy budowlanej EPBD (2010/31/UE) do prawa polskiego, a od 9 lipca 2013 r. powinna ona zacząć działać. Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej (MT) w marcu br. opublikowało założenia do projektu ustawy wdrażającej zapisy dyrektywy do polskiego prawa, które były poddawane konsultacjom społecznym.

Jednak MT nie upubliczniło dotąd projektu tej ustawy, więc z pewnością nie wejdzie ona w terminie i będzie to już kolejna dyrektywa, która jest opóźniona. Konsekwencje tego są oczywiste. Będą dwa upomnienia ze strony Komisji Europejskiej. Jeżeli Polska nie wytłumaczy się z opóźnień, to na Polskę może zostać nałożona kolejna kara finansowa.

Więcej na ten temat tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Nie przeszkadzać. Premier sportowców przyjmuje. Co za niewdzięczny Naród. Za mało igrzysk Wam dają ?

ala, 2012-07-09 12:47:54 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE