PARTNER PORTALU
  • BGK

Kasa na budowę lub modernizację kanalizacji

  • AT    2 kwietnia 2012 - 19:00
Kasa na budowę lub modernizację kanalizacji

Samorządy mogą ubiegać się o dofinansowanie budowy lub modernizacji wodociągów i kanalizacji. Nabór wniosków rusza 30 kwietnia.
Minister Środowiska, jako Instytucja Pośrednicząca dla Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko ogłasza nabór w trybie konkursowym wniosków o dofinansowanie z Funduszu Spójności w ramach Priorytetu I Gospodarka wodno-ściekowa, działanie 1.1. Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach powyżej 15 tys. RLM (konkurs nr 7/POIiŚ/1.1/04/2012).

O dotacje mogą się starać jednostki samorządu terytorialnego lub ich związki, a także podmioty świadczące usługi wodno-ściekowe w ramach realizacji obowiązków własnych gmin.

Kwota środków przeznaczona na dofinansowanie projektów w ramach konkursu wynosi 162 mln euro.

Poziom współfinansowania projektów w ramach działania 1.1 ze środków Funduszu Spójności wynosi maksymalnie 85 proc. wartości wydatków kwalifikowanych projektu.

Niemniej jednak poziom dofinansowania, właściwy dla danego projektu, zostanie każdorazowo określony zgodnie z Wytycznymi w zakresie wybranych zagadnień związanych z przygotowaniem projektów inwestycyjnych, w tym projektów generujących dochód.

Termin składania wniosków to od 30 kwietnia 2012 r. do 18 czerwca 2012 r. w godzinach 9.00 – 15.00.

Wnioski należy składać do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie dla projektów o szacowanej wartości powyżej 25 mln euro lub do właściwego dla danego województwa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dla projektów o szacowanej wartości poniżej 25 mln euro.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.