Kasa na energię słoneczną w podlaskim

20,6 mln zł dofinansowania z Unii Europejskiej mogą otrzymać samorządy z Podlaskiego na projekty dotyczące wykorzystania energii słonecznej, m.in. na zakup kolektorów słonecznych, w ramach konkursu ogłoszonego w piątek przez zarząd województwa podlaskiego.
Kasa na energię słoneczną w podlaskim

Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego (RPOWP) na lata 2007-2013.

Wnioski można składać do 31 października - poinformowała Izabela Smaczna-Jórczykowska z departamentu zarządzania regionalnym programem operacyjnym w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku.

Czytaj też:  Solary na prywatnych domach? Miasto za

Powiedziała, że to pierwszy tego typu konkurs dotyczący wykorzystania wyłącznie energii słonecznej. Jej zdaniem jest zapotrzebowanie społeczne na tego rodzaju inwestycje. Dodała, że choć to gminy będą starać się o dotacje, to skorzystają z nich przede wszystkim mieszkańcy regionu.

W konkursie mogą startować samorządy, ich związki, porozumienia i stowarzyszenia, a także jednostki organizacyjne posiadające osobowość prawną - np. przedsiębiorstwa komunalne.

Maksymalny poziom dofinansowania projektów to 85 proc. Natomiast wartość projektu nie może przekraczać 20 mln zł.

Smaczna-Jórczykowska powiedziała, że w ramach konkursu wspierane będą wyłącznie projekty polegające na zakupie i instalacji kolektorów słonecznych na budynkach użyteczności publicznej oraz budynkach mieszkalnych, w tym budynkach jednorodzinnych - z wyłączeniem budynków, w których prowadzona jest działalność komercyjna.

Dodała, że nie będzie można dofinansować zakupu kolektorów do domów, w których prowadzona jest np. firma.

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

oj tak tak energia ze słońca niezbędna do życia, a przez to bezcenna

extra CIACHO , 2012-09-03 21:31:44 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE