PARTNER PORTALU
  • BGK

Kasprowy Wierch: Będzie nowy wyciąg i tunel łączący stacje kolejowe?

  • PAP/AT    25 marca 2016 - 09:15
Kasprowy Wierch: Będzie nowy wyciąg i tunel łączący stacje kolejowe?
Minister na razie nie będzie się sprzeciwiał tym planom (fot.wikipedia.org/Tomekkucharczyk1994)

Polskie Koleje Linowe wystąpiły o pozwolenie na sztuczne naśnieżanie Kasprowego Wierchu. Chcą też przebić tunel. Ministerstwo Środowiska nie mówi "nie".
"Liczymy, że dostaniemy zgodę i na nartach na Kasprowym Wierchu będzie można jeździć dłużej niż teraz" - mówi  "Gazecie Wyborczej" Agnieszka Jabłońska-Twaróg z biura prasowego PKL.

"Chcemy zbudować nowy wyciąg w Dolinie Goryczkowej i niewielki tunel, który połączy górną stację kolei na Kasprowy z górną stacją Kolei Goryczkowej" - informuje Janusz Ryś, prezes PKL.

"Trudno mi sobie wyrazić taki tunel. To niepotrzebna inwestycja" - komentuje Szymon Ziobrowski, dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego.

"Minister na razie nie będzie się sprzeciwiał tym planom. Pozwalamy na ich procedowanie. Ustosunkujemy się do nich, gdy będą bardziej konkretne" - mówi rzecznik Ministerstwa Środowiska Jacek Krzemiński.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • magda, 2016-03-25 11:39:54

    Niech się Pan Ziobrowski wybierze w góry do włoch i do austri. My w Polsce też chcemy miec takie mozliwosci zjazdowe. mamy przeciez góry, a narciarzy wciąż przybywa. W sezonie ferii zimowych kolejki chocby w Białce nie do zniesienia - choc tam juz mozna pojeździć...., bo sa połączenia miedzy górami....  rozwiń