PARTNER PORTALU
  • BGK

Katowice bez wody

  • PAP    20 kwietnia 2010 - 08:59
Katowice bez wody

Mieszkańcy kilku dzielnic Katowic będą mieli we wtorek kłopoty z dostawami wody. Problemy to efekt prac przy infrastrukturze wodociągowej.
Kłopoty z zmniejszeniem ciśnienia wody a nawet jej brakiem w kranach wystąpią między godz. 6 rano a 22 wieczorem w dzielnicach Janów, Nikiszowiec, Szopienice, Giszowiec, Zawodzie oraz na osiedlu Paderewskiego. W Giszowcu i Zawodziu wody może nie być wcale, w pozostałych dzielnicach należy się liczyć ze znacznie mniejszym strumieniem w kranach.

Utrudnienia są związane z wyłączeniem przez Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów jednej z dwóch głównych magistrali wodociągowych zasilających Katowice. To konieczne na czas prac zabezpieczających zbiorniki wyrównawcze w dzielnicy Murcki przed skutkami szkód górniczych.

Zaplanowane na wtorek prace to drugi etap robót. Pierwszy, przeprowadzony w marcu, oprócz zabezpieczenia zbiorników w Murckach, służył też regulacji sieci wodociągowej Katowickich Wodociągów. Wówczas również w Katowicach było wiele miejsc, gdzie woda nie docierała niemal przez całą dobę.

Jak poinformowała rzeczniczka Katowickich Wodociągów, Agnieszka Jaszkaniec, wyłączenie magistrali powoduje konieczność zmiany kierunków zasilania w wodę. Firma już od połowy zeszłego tygodnia odpowiednio reguluje sieć wodociągową.

Całość prac potrwa do 27 kwietnia, kiedy zostanie przywrócony dotychczasowy układ zasilania. - W tym czasie mogą występować okresowe zakłócenia w dostawie wody, w postaci obniżonego ciśnienia. Zmiana kierunku przepływu wody może też spowodować pogorszenie jej parametrów. Nad jakością wody stale czuwają nasze służby laboratoryjne - zapewniła rzeczniczka.

Do dzielnic, gdzie we wtorek nie będzie wody lub będą z nią problemy, Katowickie Wodociągi wyślą beczkowozy; trzy będą kursowały w dzielnicy Giszowiec, dwa w dzielnicy Zawodzie.

Zgłoszenia o braku wody przez całą dobę przyjmują dyspozytorzy Katowickich Wodociągów pod numerami telefonów: 32 78 82 410, 32 25 64 809, 32 25 65 537 oraz bezpłatnym 994. Dyspozytorzy będą również informować o dokładnej lokalizacji beczkowozów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.