PARTNER PORTALU
  • BGK

Katowice. Na lotnisku padł kolejny rekord. W styczniu 2018 ponad 230 tys. pasażerów

  • PAP/KDS    6 lutego 2018 - 13:04
Katowice. Na lotnisku padł kolejny rekord. W styczniu 2018 ponad 230 tys. pasażerów
najpopularniejszymi trasami regularnymi - spośród 41 dostępnych - okazały się: Londyn-Luton, Dortmund, Londyn-Stansted, Warszawa i Frankfurt. (fot.Facebook/ Katowice Airport)

Katowice Airport podało najnowsze dane dotyczące liczby obsłużonych pasażerów. W styczniu 2018 było to ponad 233,5 tys. osób. To o ponad 25 proc. więcej niż w styczniu 2017.
  • Po raz pierwszy w historii katowickiego lotniska w styczniu skorzystało z niego ponad 200 tys. pasażerów.
  • - W minionym miesiącu, w porównaniu ze styczniem 2017 r., największy wpływ na wzrost ruchu miały linie regularne - komentuje Artur Tomasik, prezes  Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego.
  • Władze Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego spodziewają się, że w tym roku w Katowice Airport zostanie przekroczona granica 4 mln obsłużonych podróżnych.

Jak poinformował we wtorek (6.02) Piotr Adamczyk z działu komunikacji i promocji Katowice Airport, liczba obsłużonych w styczniu pasażerów jest o 48,8 tys. większa (co przekłada się na 26,4 proc.), niż w pierwszym miesiącu 2017 r.

Wzrosty katowicki port lotniczy odnotował w obu segmentach ruchu. Z połączeń rozkładowych skorzystało tam 191,6 tys. podróżnych (wzrost o 21,8 proc), a najpopularniejszymi trasami regularnymi - spośród 41 dostępnych - okazały się: Londyn-Luton, Dortmund, Londyn-Stansted, Warszawa i Frankfurt.

Z siatki połączeń czarterowych skorzystało w Katowicach w styczniu 39,5 tys. osób (wzrost o 52,6 proc.). Wśród najpopularniejszych kierunków czarterowych - na jedenaście dostępnych - znalazły się: Hurghada, Marsa Alam, Fuerteventura, Ras al-Chajma i Teneryfa.

Jak zaznaczył prezes zarządzającego katowickim lotniskiem Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego Artur Tomasik, tegoroczny styczeń był dwunastym z rzędu miesiącem z dwucyfrowym wzrostem ruchu pasażerskiego ogółem. Jego zdaniem trend utrzyma się w dłuższej perspektywie.

- W minionym miesiącu, w porównaniu ze styczniem 2017 r., największy wpływ na wzrost ruchu miały linie regularne. Liderem wzrostu procentowego był PLL LOT, który przewiózł o ponad 100 proc. pasażerów więcej, następnie Ryanair z ok. 45 proc. wzrostem oraz Wizz Air, który miesiąc zamknął w Pyrzowicach z 16 proc. wzrostem liczby podróżnych - podał Tomasik. - Jesteśmy także zadowoleni z wyników w ruchu czarterowym. Pomimo tzw. niskiego sezonu, biura podróży dysponują z Pyrzowic solidną ofertą, a ta przekłada się na wzrost ruchu w tym segmencie - dodał.

Czytaj więcej: Rozbudowa lotniska w Radomiu oznacza likwidację Modlina? Skutki byłyby bardzo dotkliwe

Tegoroczna siatka połączeń regularnych i czarterowych Katowice Airport w szczycie sezonu obejmować ma ponad 120 tras. Obecnie w ofercie lotów z Pyrzowic dostępnych jest dziewięć nowych tras regularnych. Osiem z nich uruchomi Wizz Air - będą to całoroczne loty do Aten, Memmingen, Porto, Lwowa i Charkowa oraz sezonowe połączenia do Podgoricy, Faro i Malagi. Lufthansa otworzy całoroczną trasę do Monachium.×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.