Katowicki dworzec otwarty dzień wcześniej

Wzmożony ruch na kolei, związany z wyjazdami przed dniem Wszystkich Świętych, będzie obsłużony na nowym katowickim dworcu.
Katowicki dworzec otwarty dzień wcześniej

Otwarcie budowanego od półtora roku obiektu przyspieszono o jeden dzień, by zdążyć przed szczytem wyjazdów na groby.

Pierwotnie pierwsi pasażerowie mieli skorzystać z nowego dworca 30 października. Ostatecznie termin otwarcia nowej hali dworcowej ustalono na popołudnie w poniedziałek 29 października. Tego dnia z głośników na dworcu i peronach popłyną słowa powitania, nagrane przez znanych Ślązaków (m.in. Kazimierza Kutza) oraz wszystkich, którzy będą chcieli nagrać własne powitanie.

Taka możliwość będzie od najbliższego poniedziałku przez pięć dni, kiedy w centrum Katowic będą pracować specjalni reporterzy, nagrywający osobiste powitania mieszkańców. „Dosłownie każdy chętny będzie miał szansę, aby swoim głosem powitać podróżnych przyjeżdżających na katowicki dworzec w dniu otwarcia” – zapewniła w czwartek rzeczniczka firmy Neinver, która jest inwestorem dworca, Monika Olejnik-Okuniewska.

W dniu otwarcia zaplanowano m.in. wieczorne uroczyste zapalenie neonu z nazwą miasta na głównym wejściem do części dworcowej obiektu oraz możliwość zrobienia pamiątkowych zdjęć. Faktyczne otwarcie dworca dla podróżnych przewidziano na godzinę 16., w trzy godziny po uroczystości oficjalnego otwarcia z udziałem przedstawicieli inwestora i VIP-ów.

29 października na dworcu będzie można spotkać informatorów z mapkami, wskazujących pasażerom lokalizację kas biletowych czy wejścia na perony. W pierwszych tygodniach działania nowej hali obsługa podróżnych będzie prowadzona równocześnie w hali nowego dworca oraz w punktach znajdujących się od strony placu Andrzeja, gdzie przeniesiono całą obsługę na czas prac budowlanych.

 

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE