PARTNER PORTALU
  • BGK

Katowicki rynek zamknięty dla tramwajów

  • PAP    19 września 2012 - 07:29

O ok. 15 minut wydłuży się od czwartku podróż tramwajami z powodu trwającej w Katowicach przebudowy śródmieścia. Nie będą kursować tramwaje przez katowicki rynek oraz dwie główne ulice centrum miasta - Aleję Korfantego i ulicę 3-go Maja.
"Szacunki specjalistów KZK GOP (organizator komunikacji w aglomeracji-PAP) wskazują, że podróż osób, które do punktu docelowego dojeżdżają przez katowicki Rynek wydłuży się o 14 minut. Pasażerom, którzy chcą mieć pewność dojechania na czas, sugerujemy od czwartku wychodzenie z domu 20 minut wcześniej niż zazwyczaj, żeby nie spóźnili się do pracy" - poinformował PAP rzecznik przebudowy strefy Rondo-Rynek w Katowicach Daniel Muc.

Centrum Katowic to miejsce, gdzie splatają się trasy tramwajów docierających do stolicy Górnego Śląska z ościennych i dalszych miast - Chorzowa, Świętochłowic, Bytomia, Rudy Śląskiej, Siemianowic Śląskich i Sosnowca. Od czwartku trasy tramwajów z tych kierunków (nr 6, 7, 11, 16, 19 i 20) zostaną zmienione. Zmienią się też rozkłady m.in. w Bytomiu, Chorzowie i Świętochłowicach.

W ubiegły czwartek władze miasta przedstawiły plan tymczasowej komunikacji na czas remontu. Największe zmiany to wyłączenie ruchu tramwajowego na katowickim Rynku, Alei Korfantego i 3-go Maja.

Pasażerowie będą dojeżdżać tramwajami do przystanków przesiadkowych, skąd pojadą dalej autobusami linii T lub 910 do kolejnego przystanku tramwajowego. Autobusy mają kursować co 5 i 10 minut od rynku, poprzez ulice: Mickiewicza, Dąbrówki, Gliwicką, Sobieskiego, Sokolską i Chorzowską, przez rondo im. gen. Ziętka z powrotem na rynek. Równocześnie na trasie będzie pięć autobusów.

Tymczasowe przystanki autobusowe zlokalizowano przy skrzyżowaniu ulic Sobieskiego i Gliwickiej, po północno-zachodniej stronie ronda oraz przy kościele ewangelickim (ul. Warszawska) i na rynku, obok domu handlowego Skarbek - ten ostatni przystanek ma ułatwić przesiadanie się między liniami.

Wyjątek stanowi nowa, przebiegająca przez rynek linia tramwajowa łącząca dwie dzielnice miasta: Brynów i Zawodzie, która zostanie uruchomiona 24 września. Dodatkowo w dniach 20-23 września na trasie Brynów-Rondo zostanie uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza T16.

Od poniedziałku trwa akcja informacyjna. Pasażerowie są informowani o zmianach w rozdawanych w centrum miasta ulotkach. Szczegóły można również znaleźć w internecie, na stronie organizatora komunikacji w aglomeracji - KZK GOP (www.kzkgop.pl) a także na - www.przemiana.katowice.eu Można również zadzwonić na infolinię 800 16 30 30 lub dla telefonów komórkowych - 32 743 84 46. "Warto sobie zaplanować podróż tramwajem wcześniej. Najlepiej w środę wieczorem usiąść przy komputerze i wejść na strony internetowe" - dodał Muc.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.