PARTNER PORTALU
  • BGK

KE zatwierdziła dofinansowanie przebudowy torowisk w Szczecinie

  • PAP    29 stycznia 2015 - 19:48
KE zatwierdziła dofinansowanie przebudowy torowisk w Szczecinie

Realizowany od kilku lat projekt jest warty ponad 273 mln zł, z czego unijne dofinansowanie wynosi nieco ponad 131 mln zł.
Dariusz Wołoszczuk z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego powiedział w czwartek PAP, że w ramach wieloletniego projektu zmodernizowanych zostanie łącznie blisko 20 kilometrów torów, a także przebudowana zostanie zajezdnia tramwajowa w al. Wojska Polskiego.

Modernizacja torowisk została podzielona na zadania; niektóre z nich nadal trwają, inne już się zakończyły - dodał Wołoszczuk.

W drugiej połowie 2015 r. ma zakończyć się przebudowa zajezdni przy al. Wojska Polskiego, której większość budynków jest pod ochroną konserwatorską. Co ważne, podczas remontu zajezdnia funkcjonuje. Zmodernizowany obiekt będzie dostosowany do obsługi pojazdów niskopodłogowych.

Trwa także przebudowa torowisk, sieci trakcyjnej i przystanków od mostu Długiego do pętli Basen Górniczy (łącznie ponad 8 km torów). Sama pętla również zostanie zmodernizowana. Jak powiedział Wołoszczuk, inwestycja poprawi bezpieczeństwo, komfort podróżnych i skróci czas przejazdu między prawobrzeżną i lewobrzeżną częścią miasta. Ta część modernizacji ma zakończyć się w pierwszej połowie br.

W pierwszej połowie ub. roku przebudowano torowiska w al. Piastów, na ul. Wawrzyniaka i skrzyżowaniu al. Bohaterów Warszawy z ul. Jagiellońską - przypomniał Wołoszczuk. W ramach tego etapu prac wyremontowane zostało torowisko o łącznej długości 4,5 km. Najważniejszym elementem była wymiana torowiska i sieci trakcyjnej w al. Piastów na odcinku od pl. Szarych Szeregów do skrzyżowania z ul. Dąbrowskiego.

W 2012 r. zakończyły się prace nad układem drogowym i torowym wraz z siecią trakcyjną i przebudowa sygnalizacji świetlnej na Bramie Portowej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.