PARTNER PORTALU
  • BGK

Kędzierzyn-Koźle. Rowery miejskie podbijają także średnie miasta

  • pt    29 września 2017 - 09:17
Kędzierzyn-Koźle. Rowery miejskie podbijają także średnie miasta
Rowery w Kędzierzynie-Koźlu wypożyczono 5,9 tys. razy (fot.mat.prasowe)

Kończy się OK bike!, czyli pilotażowy program roweru publicznego w Kędzierzynie-Koźlu. Przez cztery miesiące mieszkańcy mogli korzystać z 54 rowerów rozmieszczonych w sześciu stacjach. Wyniki programu są bardzo obiecujące.
- Zebraliśmy dane, które pokazują, że mieszkańcy chcą, a Kędzierzyn-Koźle potrzebuje roweru publicznego - mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska.

Prezes dodał, że mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla chętnie i często wypożyczali rowery. Co ważne, dla wielu z nich nie była to nowość, wcześniej korzystali z systemów Nextbike w innych miejscach, a teraz z radością skorzystali z tej możliwości w swoim mieście.

Rowery w Kędzierzynie-Koźlu wypożyczono 5,9 tys. razy. W systemie zarejestrowały się 653 osoby. Z rowerów skorzystało też 265 użytkowników zarejestrowanych w innych systemach Nextbike, m.in. Wrocławskim Rowerze Miejskim i Opole Bike. Wypożyczyli oni rowery aż 2478 razy, co stanowi ponad 40 proc. wszystkich wypożyczeni.  To zarówno turyści, jak i mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla, którzy wcześniej korzystali z systemów Nextbike w innych miastach.

Najpopularniejszą stacją wypożyczeń była ta przy dworcu kolejowym.

OK bike! najczęściej wypożyczano w dni powszednie w godzinach popołudniowego szczytu. Średnia długość jednego wypożyczenia to 17 minut i 25 sekund.

Po zakończonym programie pilotażowym Nextbike Polska przedstawi miastu szczegółowy raport zawierający zebrane dane, ich analizę, wnioski oraz rekomendacje.

Mają umożliwić one takie przygotowanie docelowego systemu roweru miejskiego w Kędzierzynie-Koźlu, by w pełni spełniał on swoje funkcje, zarówno rekreacyjne, jak i komunikacyjne

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.