PARTNER PORTALU
  • BGK

Kępno. Gmina wybuduje 36 mieszkań pod wynajem, z możliwością wykupu

  • pt/pap    17 czerwca 2017 - 14:01
Kępno. Gmina wybuduje 36 mieszkań pod wynajem, z możliwością wykupu
Inwestycja w wysokości 8,5 mln złotych zostanie zrealizowana przez Gminę Kępno (fot.fotolia)

Gmina Kępno rozpoczyna w lipcu 2017 roku budowę dwóch bloków na 36 mieszkań pod wynajem. Jak poinformował burmistrz Piotr Psikus będą to nowoczesne mieszkania z możliwością wykupów.
Inwestycja w wysokości 8,5 mln złotych zostanie zrealizowana przez Gminę Kępno we współpracy z Towarzystwem Funduszy Inwestycyjnych i spółki TBS Kępno sp. z o.o., której gmina jest jedynym udziałowcem.

Inwestycja obejmuje 36 mieszkań, które powstaną przy ul. Przemysłowej. "Nie będą to mieszkania socjalne, a w pełni nowoczesne, "pod klucz" dla najemców, z możliwością wykupów" - powiedział burmistrz Kępna Piotr Psikus.

Jeden blok będzie liczył 20 mieszkań, drugi 16. W poziomie parteru przewidziano lokale użytkowe - także pod wynajem. Mieszkania 3 pokojowe będą miały powierzchnię 60 metrów, 2-pokojowe około 40 i ponad 30 metrów - mieszkania 1-pokojowe.

"Umowa zakłada finansowanie tej inwestycji w stu procentach ze środków Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych" - powiedział prezes Zarządu Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Kępnie Radosław Pieles. Jak podkreślił burmistrz Psikus tą inwestycją władze Kępna chcą zachęcić mieszkańców ościennych miejscowości do zamieszkania na terenie gminy.

"Chcemy też zachęcić młodych mieszkańców naszej gminy do pozostania tutaj, aby tu mogli prowadzić swoje dorosłe życie, pracować i tu płacić także podatki, które potem przekładają się przecież na kolejne inwestycje" - powiedział burmistrz.

Przetarg na budowę bloków zostanie ogłoszony w lipcu, a na przełomie lipca i sierpnia zostanie przeprowadzony nabór na najem lokali. Regulamin zostanie opublikowany na stronie spółki TBS Kępno. Zakończenie inwestycji planowane jest na wrzesień 2018 roku.

W planach gmina, we współpracy z TFI i TBS, zamierza wybudować łącznie 110 mieszkań.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.