PARTNER PORTALU
  • BGK

Kielce mają nowe mieszkania chronione

  • JL    28 listopada 2016 - 10:48
Kielce mają nowe mieszkania chronione
W Kielcach oddano do użytku 9 mieszkań chronionych aktywizujących. Fot. Pixabay.com

Na I piętrze Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II przy ul. Jagiellońskiej 76 w Kielcach oddano do użytku 9 mieszkań chronionych aktywizujących.
Są one przeznaczone dla osób starszych i niepełnosprawnych. Wszystkie dostosowano do potrzeb i możliwości osób niepełnosprawnych, niektóre także dla tych na wózkach inwalidzkich. Lokale wyposażone są w szafki oraz sprzęt kuchenny, mają urządzone łazienki i zabudowane szafami przedpokoje. Jeśli ktoś z lokatorów potrzebuje pomocy, to może ją wezwać, bo w każdym z lokali zamontowano system przyzywowo-alarmowy. Użytkownicy mają także możliwość korzystania z pomieszczeń ogólnodostępnych: sali ćwiczeń i sprzętu rehabilitacyjnego, sali terapeutycznej czy telewizyjnej.

W budynku DPS przy ul. Jagiellońskiej funkcjonuje jeszcze 29 lokali aktywizujących na drugim i trzecim piętrze. Pierwsze oddano do użytku w 2012 roku. Są już plany na kolejne mieszkania. Będzie ich 9 i już w przyszłym roku powstaną na parterze tego budynku.

Oferta lokali aktywizujących w pierwszej kolejności kierowana jest do najbardziej samodzielnych pensjonariuszy domów pomocy społecznej i do osób czekających na miejsce w tego typu placówce. Główne kryterium kwalifikacyjne, to zdolność do samoobsługi i samodzielność w zakresie codziennego funkcjonowania. Ponadto o przyznanie mogą się ubiegać osoby starsze lub niepełnosprawne czekające na przydział mieszkania z zasobów gminy, te które zostały wskazane przez dział ds. bezdomności oraz uzyskały pozytywną rekomendację zespołu kwalifikującego, bądź te, które mają tytuł własności mieszkania i chcą przekazać je na rzecz gminy w zamian za lokal aktywizujący.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.