PARTNER PORTALU
  • BGK

Kielce: Przez przebudowę sieci ciepłowniczej mieszkańcy nie będą mieli ciepłej wody. Przez dwa tygodnie

  • PAP/KDS    10 lipca 2017 - 10:56
Kielce: Przez przebudowę sieci ciepłowniczej mieszkańcy nie będą mieli ciepłej wody. Przez dwa tygodnie
Zdjęcie ilustracyjne (fot. pomorska.policja.gov.pl)

Do 23 lipca mieszkańcy pięciu dużych osiedli na północy Kielc nie będą mieli w domach ciepłej wody. Wszystko przez trwającą przebudowę sieci ciepłowniczej.  - Ze względów technologicznych nie da się tego uniknąć - podkreśliła Anna Niedzielska z Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Kielcach.
Przerwa w dostawie ciepłej wody do budynków potrwa do 23 lipca. Utrudnienia będą dotyczyły mieszkańców osiedli: Świętokrzyskie, Na Stoku, Słoneczne Wzgórze, Nowy Bocianek i Uroczysko. Według szacunków mieszka tam ok. 25-30 tys. osób.

W związku z inwestycją mogą występować też czasowe utrudnienia związane z reorganizacją ruchu na ul. Konopnickiej (wyjazd z Os. Bocianek na ul. Warszawską) oraz na łączniku między ul. Warszawską a osiedlem.

Kieleckie MPEC przebudowuje magistralę ciepłowniczą, dzięki której ogrzewane są północne osiedla miasta. Jak wyjaśniała Niedzielska, przez najbliższe dwa tygodnie całodobowo prowadzone będą prace związane z włączeniem do magistrali nowego odcinka sieci.

Czytaj więcej: Te pięć gmin ma pokazać, że gospodarka o obiegu zamkniętym jest realna

Spółka zakończyła już realizację pierwszego zadania w ramach tej inwestycji - budowy odcinka od przepompowni przy ulicy Warszawskiej, do ulicy Górny Szydłówek. MPEC rozstrzygnęło także przetarg na przebudowę następnej części magistrali - wykonawca ma wejść na plac budowy do końca lipca.

Przebudowa sieci ciepłowniczej tzw. magistrali wschód jest największą inwestycją ciepłowniczą realizowaną przez MPEC od kilkunastu lat. Koszt przedsięwzięcia może wynieść ok. 18 mln zł.

Z wybudowanej w latach 70. ub.w. sieci, w ciepło i ciepłą wodę zasilane są budynki kieleckich osiedli: Bocianek, Nowy Bocianek, Szydłówek, Uroczysko I i II, Słoneczne Wzgórze, Świętokrzyskie i Na Stoku. W ostatnich latach, sieć ulegała częstym awariom.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.