PARTNER PORTALU
  • BGK

Kielce za nic mają stereotypy i zmieniają oblicze

  • Propertynes.pl    15 września 2016 - 10:33
Kielce za nic mają stereotypy i zmieniają oblicze
Dworzec w Kielcach ma ciekawą architekturę (fot.propertnews)

Kielce są ciekawym przykładem, jak można dbać o komfort życia i jednocześnie tworzyć warunki do rozwijania przedsiębiorczości. Miasto bardzo zmieniło się w ostatnich latach, zyskując dobrą opinię zarówno wśród mieszkańców, jak i inwestorów.
Z czym kojarzą się Kielce przyjezdnym? Oczywiście jednym z pierwszych pomysłów są: scyzoryki, Liroy i dworzec.

Lokalna sława dworca autobusowego powstała jednak nie tylko z powodu silnych wiatrów, ale także ze względu na oryginalną, futurystyczną bryłę, przypominającą statek UFO.

Dworzec, po latach zaniedbań, odzyska wkrótce dawny blask dzięki staraniom Prezydenta Miasta Wojciecha Lubawskiego, który zdecydował się wykupić nieruchomość i przekształcić ją w centrum przesiadkowe. Ułatwi to codzienne dojazdy do pracy mieszkańcom okolicznych gmin oraz kielczanom, a ponadto wpłynie pozytywnie na ożywienie centrum miasta.

Ulica Sienkiewicza, główny deptak, dzięki projektom rewitalizacyjnym zyskał w ostatnich latach atrakcyjną architekturę i funkcjonalność. Bliskość parku, otwarta przestań na miejskim rynku i liczne kafejki zachęcają mieszkańców do spędzania tutaj wolnego czasu.

Transport publiczny

Dla poprawy komfortu życia mieszkańców duże znaczenie miały zmiany w systemie komunikacji publicznej. Po latach poświęceń i stania w korkach kielczanie doczekali się modernizacji najważniejszych traktów komunikacyjnych. Zwiększyło to przepustowość dróg – obecnie podróż samochodem przez całe miasto zajmuje nie więcej niż 20 minut. Wybudowano nowoczesne wiaty przystankowe, zainstalowano elektroniczne tablice informacyjne. Dzięki wprowadzeniu elektronicznych systemów biletowych papierowe bilety powoli odchodzą w niepamięć.

Więcej czytaj na Propertynews.pl

 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.