PARTNER PORTALU
  • BGK

Kierowcy będą płacić za przejazd A1 trasą Czerniewice - Włocławek Zachód

  • PAP    25 sierpnia 2014 - 11:18

Od 1 września kierowcy samochodów ciężarowych i autobusów będą płacić za przejazd autostradą A1 na odcinku Czerniewice - Włocławek Zachód, a miesiąc później opłaty zaczną obowiązywać też na trasie Włocławek Zachód - Kowal.
Dotąd bezpłatny odcinek autostrady A1 Czerniewice-Kowal (woj. kujawsko-pomorskie) zostanie włączony do Krajowego Systemu Poboru Opłat Elektronicznych viaTOLL. System obowiązuje samochody ciężarowe, których dopuszczalna masa całkowita przekracza 3,5 tony oraz dla autobusów (bez względu na masę).

Jak poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Bydgoszczy, od 1 września opłaty zostaną wprowadzone na odcinku Czerniewice-Włocławek Zachód, a od 1 października - na kolejnym fragmencie, czyli Włocławek Zachód-Kowal.

Czytaj też:  Decyzja o systemie opłat za autostrady we wrześniu

Łączna długość trasy, za przejazd której pobierane będą opłaty, to prawie 65 km. Dla pojazdów osobowych autostrada A1 od Czerniewic w kierunku Łodzi (przez Kowal) zostanie bezpłatna.

Odcinek Czerniewice-Kowal oddano do użytku pod koniec kwietnia. To fragment autostrady A1 Gdańsk-Łódź.

Czytaj też:  W weekendy bramki na autostradzie bez opłat

Od połowy sierpnia działają tu już wszystkie Miejsca Obsługi Podróżnych: Otłoczyn, Kałęczynek, Machnacz i Ludwinowo. Wciąż jednak nie ma stacji benzynowych.

Rzecznik GDDKiA w Bydgoszczy Tomasz Okoński podkreślił, że termin ich budowy zależy od dzierżawców MOP-ów, przy których powstaną stacje.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.