PARTNER PORTALU
  • BGK

Kijów-Przemyśl: Ukraiński koleje potwierdzają uruchomienie połączenia

  • PAP/MN    21 grudnia 2016 - 16:30
Kijów-Przemyśl: Ukraiński koleje potwierdzają uruchomienie połączenia
Pociąg będzie kursował codziennie. (zdj. ilustracyjne, pixabay.com)

• Ukraińskie koleje państwowe Ukrzaliznycia potwierdziły w środę (21 grudnia), że w najbliższy piątek wyruszą regularne rejsy szybkiego pociągu relacji Kijów-Przemyśl.
• Przejazd w jedną stronę ma trwać około siedmiu godzin.
Ukrzaliznycia ujawniła także ceny biletów. Podróż z Kijowa do Przemyśla w wagonie klasy pierwszej ma kosztować równowartość ok. 92 zł. W klasie drugiej - ok. 65 zł. Za bilet klasy pierwszej na trasie Lwów-Przemyśl zapłacimy 37 zł, a za bilet w klasie drugiej niewiele ponad 27 zł.

Pociąg będzie kursował codziennie. Będzie obsługiwany przez należący do Ukrzaliznyci nowoczesny skład Hyundai. Z Kijowa będzie wyruszał o godzinie 6.45 i dotrze do Przemyśla o godzinie 13.25. W drogę powrotną wyjedzie z Przemyśla o godzinie 14.26, by dotrzeć do stolicy Ukrainy o godzinie 22.30.

Ukrzaliznycia poinformowała ponadto, że pociąg z Kijowa do Przemyśla będzie skomunikowany z pociągami do Krakowa i dalej do Wrocławia. Podobne udogodnienie będzie dostępne w podróży powrotnej - z Wrocławia przez Kraków, a następnie Przemyśl do Kijowa.

Uruchomienie Intercity z Kijowa do Przemyśla zapowiedział 9 grudnia prezes ukraińskiego państwowego przewoźnika kolejowego, polski menedżer Wojciech Balczun. Kieruje on Ukrzaliznycią od kwietnia, kiedy wygrał konkurs na stanowisko jej prezesa, pokonując 30 kontrkandydatów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.