Kijów-Przemyśl: Ukraiński koleje potwierdzają uruchomienie połączenia

• Ukraińskie koleje państwowe Ukrzaliznycia potwierdziły w środę (21 grudnia), że w najbliższy piątek wyruszą regularne rejsy szybkiego pociągu relacji Kijów-Przemyśl.
• Przejazd w jedną stronę ma trwać około siedmiu godzin.
Kijów-Przemyśl: Ukraiński koleje potwierdzają uruchomienie połączenia
Pociąg będzie kursował codziennie. (zdj. ilustracyjne, pixabay.com)

Ukrzaliznycia ujawniła także ceny biletów. Podróż z Kijowa do Przemyśla w wagonie klasy pierwszej ma kosztować równowartość ok. 92 zł. W klasie drugiej - ok. 65 zł. Za bilet klasy pierwszej na trasie Lwów-Przemyśl zapłacimy 37 zł, a za bilet w klasie drugiej niewiele ponad 27 zł.

Pociąg będzie kursował codziennie. Będzie obsługiwany przez należący do Ukrzaliznyci nowoczesny skład Hyundai. Z Kijowa będzie wyruszał o godzinie 6.45 i dotrze do Przemyśla o godzinie 13.25. W drogę powrotną wyjedzie z Przemyśla o godzinie 14.26, by dotrzeć do stolicy Ukrainy o godzinie 22.30.

Ukrzaliznycia poinformowała ponadto, że pociąg z Kijowa do Przemyśla będzie skomunikowany z pociągami do Krakowa i dalej do Wrocławia. Podobne udogodnienie będzie dostępne w podróży powrotnej - z Wrocławia przez Kraków, a następnie Przemyśl do Kijowa.

Uruchomienie Intercity z Kijowa do Przemyśla zapowiedział 9 grudnia prezes ukraińskiego państwowego przewoźnika kolejowego, polski menedżer Wojciech Balczun. Kieruje on Ukrzaliznycią od kwietnia, kiedy wygrał konkurs na stanowisko jej prezesa, pokonując 30 kontrkandydatów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE