Kilkudziesięciominutowe opóźnienia pociągów

Nawet kilkadziesiąt minut opóźnienia mogą mieć pociągi w całej Polsce - poinformował w środę PAP rzecznik PKP Polskie Linie Kolejowe Krzysztof Łańcucki. Przyczyną są usterki sieci kolejowej i awarie taboru.

Jak powiedział rzecznik, usterki są na całej polskiej sieci kolejowej. Najczęściej są to pękające od mrozu szyny i awarie taboru. "Nasze ekipy jeżdżą po całym kraju i robią, co mogą, ale usuwanie awarii jest czasochłonne, więc prosimy pasażerów o cierpliwość" - powiedział rzecznik.

Wyjaśnił, że rano awaria pociągu zablokowała na godzinę ruch na trasie Otwock - Pilawa. Obecnie ekipa remontowa pracuje nad naprawieniem pękniętej szyny na jednym z torów na warszawskiej dalekobieżnej linii średnicowej, więc jest tam wyłączony z ruchu jeden tor. To także powoduje opóźnienia.

Czytaj też:

210,3 mln zł na linie kolejowe w 2011 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

taaakkk dziesięciominutowe? 25-12-2010 pociąg osobowy z olsztyna do Bydgoszczy miał opóźnienie 120 min wiec do Torunia jakieś 50 km jechałam około 170 min :)))) no ale tym razem to nie wina kolei ale oblodzenia, zerwane trakcje

zielonamila, 2010-12-26 11:26:55 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE