PARTNER PORTALU
  • BGK

Kilometry nowej kanalizacji w Rzeszowie

  • GK    9 maja 2011 - 10:04
Kilometry nowej kanalizacji w Rzeszowie

Budowa kanalizacji sanitarnej na nowopowstających osiedlach oraz na terenach przyłączonych do Rzeszowa jest jednym ze strategicznych projektów miasta.
Już w 2007 roku podjęto przygotowania do realizacji inwestycji obejmujących budowę nowych odcinków sieci kanalizacji sanitarnej w południowej części miasta, w rejonie osiedli: Słocina, Zwięczyca oraz Franciszka Kotuli.

Dwa lata później, w związku z ogłoszeniem naboru wniosków w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013, pojawiła się możliwość dofinansowania przedsięwzięcia ze środków unijnych.

Rzeszów przygotował dokumentację i w listopadzie 2009 r. złożył wniosek o dofinansowanie projektu „Porządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie miasta Rzeszowa” o wartości 12,3 mln złotych.

W sierpniu 2010 r. zawarto umowę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie o dofinansowanie projektu na kwotę 5,23 mln zł.

W ramach projektu wykonano już prace na osiedlu Słocina. Natomiast wciąż trwa budowa nowych odcinków kanalizacji w rejonie ulicy Błogosławionej Karoliny w pobliżu nowopowstającego osiedla Słoneczny Stok oraz w okolicach ulic Zawiszy i Podgórskiej na osiedlu Zwięczyca. Odbiór robót planowany jest na listopad bieżącego roku.

Projekt przewiduje wybudowanie ok 9,35 kilometra kanalizacji sanitarnej miasta. Z podłączenia do niej będzie mogło korzystać docelowo co najmniej 3600 osób.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.