Kilometry nowych wodociągów we Wrocławiu

  • Przegląd prasy/Gazeta Wrocławska
  • 23-03-2011
  • drukuj
Wrocław inwestuje w jakość wody. Właśnie trwa budowa nowych sieci wodociągowych. Kładzione są potężne rury na południu miasta, zaplanowano też inwestycje w północnej części miasta.
Kilometry nowych wodociągów we Wrocławiu

Wraz z rozbudową miasta i kolejnych osiedli pojawił się problem zaopatrzenia ich w wodę – informuje „Gazeta Wrocławska”. Właśnie po to Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji prowadzi budowę nowych nitek.

Największą inwestycją jest dziś magistrala południowa: potężna rura, biegnąca od Mokrego Dworu w kierunku zachodnim, która pozwoli dostarczyć wodę do południowych i zachodnich osiedli miasta.

11-kilometrowy wodociąg połączy dwie istniejące już magistrale, na odcinku od ul. Grota-Roweckiego do ul. Wiejskiej. Do tej pory zakończono budowę około 6 kilometrów nowego wodociągu. A do końca tego roku powstaną kolejne prawie 3 kilometry.

Prace na południu (wartości 21 mln zł) zakończą się w 2013 r. Potem ruszy budowa wodociągu na północy, który poprawi zaopatrzenie w wodę Strachocina, Wojnowa, Psiego Pola oraz gminy Długołęka – podaje „Gazeta Wrocławska”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE