PARTNER PORTALU
  • BGK

Kiss & Ride coraz popularniejsze w Polsce. Dołączają Gdynia i Toruń

  • MN    15 grudnia 2016 - 15:52
Kiss & Ride coraz popularniejsze w Polsce. Dołączają Gdynia i Toruń
Miasta dążą do zrównoważonej mobilności i stawiają na budowę parkingów kiss & ride. (fot. mat.pras.)

• Kiss & Ride (Pocałuj i Jedź) to specjalne strefy postojowe, pozwalające na kilkuminutowy postój osób odwożących pasażerów przesiadających się do komunikacji miejskiej.
• Spośród miast uczestniczących w konkursie Eco-Miasto w kategorii mobilność zrównoważona, parkingi Kiss & Ride planują stworzyć Gdynia i Toruń.
Stworzenie spójnego systemu infrastruktury umożliwiającej mieszkańcom dogodne przesiadki do szybkich i komfortowych środków transportu miejskiego jest jednym z głównych elementów polityki miast w zakresie mobilności zrównoważonej. Parkingi Kiss & Ride mogą być, a w niektórych miastach w Polsce już są jednym ze sposobów na zachęcenie mieszkańców do korzystania z komunikacji miejskiej. Zwłaszcza, że sukcesem okazały się istniejące już w wielu polskich miastach parkingi Park & Ride oraz Bike & Ride, których liczba stale rośnie.

Strefy postojowe „Pocałuj i Jedź” powstają obecnie na całym świecie i umożliwiają kilkuminutowy postój kierowcom odwożącym pasażerów przesiadających się do komunikacji miejskiej (węzły komunikacyjne czy stacja metra) lub odbierającym pasażerów. Parkingi mają ułatwić podwiezienie pasażerów w dogodne miejsce bez konieczności szukania miejsca parkingowego w zazwyczaj zatłoczonych częściach miast, a także pozwalają uniknąć mandatu za parkowanie w niedozwolonym miejscu. W Polsce parkingi Kiss & Ride posiadają już m.in. Warszawa, Kraków i Poznań, a Gdynia i Toruń planują je stworzyć w najbliższym czasie.

Oprócz wyżej wspomnianych, pozostałe miasta startujące w konkursie Eco-Miasto 2016 w kategorii mobilność zrównoważona to: Bielsko-Biała, Częstochowa, Gdańsk, Legnica, Olsztyn, Ostrów Wielkopolski, Puławy, Rzeszów, Sopot, Wrocław.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.