PARTNER PORTALU
  • BGK

Kleszczów: rozbudowa czwartej oczyszczalni

  • lk    30 grudnia 2010 - 11:59
Kleszczów: rozbudowa czwartej oczyszczalni

Biologiczna oczyszczalnia ścieków w Żłobnicy to ostatnia z czterech starszych oczyszczalni w Kleszczowie, która wkrótce zostanie poddana rozbudowie.
Wcześniej gmina rozbudowała oczyszczalnie w Kleszczowie i Łękińsku, zwiększając ich wydajność o 100 proc. W trakcie modernizacji jest oczyszczalnia w Kolonii Łuszczanowice. Dobowa wydajność oczyszczalni, funkcjonującej obecnie w Żłobnicy, wynosi 100 m sześć.

W wyniku rozbudowy średnia dobowa wydajność wzrośnie do 550 m sześć. ścieków. Dzięki temu bez przeszkód można będzie podłączać do gminnej sieci kanalizacyjnej nie tylko nowe budynki mieszkalne, ale przede wszystkim kolejne firmy, powstające na terenie Kleszczowskiej Strefy Przemysłowej nr 3.

W grudniu został rozstrzygnięty przetarg na inwestycję, w ramach której w Żłobnicy zostanie zbudowany niemal od podstaw nowy, ekologiczny obiekt o powierzchni zabudowy ponad 250 m kw.

Oprócz nowego budynku oczyszczalni powstaną dwa zbiorniki - reaktory biologiczne oraz niezbędne do uruchomienia oczyszczalni sieci technologiczne i rurociągi. Przebudowane zostaną także przyłącza wodociągowe i energetyczne oraz ogrodzenie terenu oczyszczalni.

Po rozruchu nowego obiektu wykonawca będzie musiał rozebrać budynek starej oczyszczalni. Koszt inwestycji, która ma być zakończona w czerwcu 2012 roku wyniesie 4,1 mln zł - informuje urząd gminy w Kleszczowie.

Czytaj też:

Osady z oczyszczalni ścieków - dobry nawóz

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.