Klimatyzowany autobus pojedzie, ale jesienią

  • legniczanin.pl
  • 06-06-2011
  • drukuj
Legniczan czeka kolejne upalne lato w komunikacji miejskiej. MPK planuje zakup klimatyzowanego pojazdu. Niestety, pojawi się on na drogach najwcześniej w październiku.

Zbliża się lato i wysokie, często trudne do zniesienia temperatury, a co za tym idzie - gorąca, a nawet piekielna atmosfera w miejskich autobusach. Jazda w zatłoczonym, dusznym autobusie jest nieprzyjemna, ale również niebezpieczna. Podróżnym grożą omdlenia, a co za tym idzie, rożnego rodzaju urazy związane z utratą równowagi.

- Staramy się, by okna i szyberdachy przez całe lato były otwierane. Autobusy są wyposażone w apteczki pierwszej pomocy, a kierowcy przechodzą regularne szkolenia BHP z nauką pierwszej pomocy - powiedział Zdzisław Bakinowski, dyrektor MPK w Legnicy.

Legniczanie, którzy korzystają z komunikacji miejskiej, już gotują się na myśl o upałach. Pojawia się jednak światełko w tunelu, ponieważ MPK przymierza się do zakupu nowoczesnego autobusu z klimatyzacją. Na początek jeden, który na drogach pojawi się najwcześniej w październiku, ma obsługiwać linie 15 i 16, czyli najpopularniejsze w mieście kursy. Istnieje więc szansa, że w przyszłym roku, latem, jeździć będzie się tam bardziej komfortowo.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Klimatyzowane autobusy najmniej sie psuja w zimie

autoidea, 2011-06-06 12:05:37 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE