PARTNER PORTALU
  • BGK

Kłopoty z parkowaniem w centrum metropolii

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Lublin    13 sierpnia 2011 - 07:59
Kłopoty z parkowaniem w centrum metropolii

Lubelski ratusz wydaje więcej pozwoleń wjazdu na Stare Miasto niż jest tam miejsc parkingowych. Za to Kraków ograniczył mieszkańcom Rynku Głównego dojazd do swoich mieszkań.
Od kilku dni w Lublinie obowiązuje zakaz wjazdu dla taksówek na Stare Miasto – pisze „Gazeta Wyborcza Lublin”.

Na Stare Miasto nadal mogą wjeżdżać nie tylko jego mieszkańcy, ale też właściciele znajdujących się tam firm oraz restauratorzy. W tym roku ratusz wydał 242 identyfikatory, a miejsc na Starym Mieście do parkowania jest 162 (sto na podwórkach). Dlatego niektóre auta stają na przykład przy kawiarnianych ogródkach.

Czytaj też: Szersza strefa płatnego postoju w Krakowie

W Krakowie sprawę rozwiązano inaczej. Pod drzwi swojego domu nie dojadą mieszkańcy Rynku. Władze miasta uznały go za strefę ruchu pieszego oznaczoną jako „A”.

Mieszkańcy Rynku mogą parkować jedynie w wyznaczonych miejscach w strefie B, tj. w strefie ograniczonego wjazdu, o ile wykupią abonament postojowy. Czasem to kilka ulic dalej – informuje „Gazeta Wyborcza Lublin”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • życzliwy, 2011-08-13 17:04:39

    Lublin metropolią słyszałem o tym w kabarecie, a teraz w gazecie. Obiegowo gadają w powiecie,że to dziura najzwyklejsza w świecie. Są to marzenia Koziego Grodu żeby iść z nadzieją do przodu. Uda się uda,ale na razie w tym mieście wielka wiejska nuda.