PARTNER PORTALU
  • BGK

Kluczbork dostanie kasę na poprawę gospodarki wodno-ściekowej

  • PAP    30 lipca 2014 - 16:59
Kluczbork dostanie kasę na poprawę gospodarki wodno-ściekowej

12 mln zł na poprawę gospodarki wodno-ściekowej w gm. Kluczbork przyznał w formie pożyczek WFOŚiGW w Opolu gminnej spółce Wodociągi i Kanalizacji Hydrokom. Pieniądze mają być wkładem własnym m.in. przy budowie kanalizacji i modernizacji oczyszczalni ścieków.
O przyznanych przez radę nadzorczą Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW) w Opolu pożyczkach na ponad 12 mln zł Fundusz poinformował w środę. Pieniądze te mają stanowić wkład własny gminnej spółki Wodociągi i Kanalizacja Hydrokom w Kluczborku przy realizacji czterech inwestycji o łącznej wartości ok. 35 mln zł brutto - wynika z informacji przekazanych przez prezesa spółki Artura Witka. Pozostała część kwoty pochodzić będzie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ).

Czytaj też:  Będzie lepiej z oczyszczaniem ścieków komunalnych?

Dofinansowane inwestycje obejmą obszar, na którym - według szacunków kluczborskiego Hydrokomu - mieszka ok. 30 tys. osób. W ramach inwestycji będą realizowane takie zadania jak: budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Bąków, Kuniów, Ligota Dolna i Kluczbork; modernizacja oczyszczalni ścieków w Ligocie Kluczborskiej; remont i unowocześnienie zabytkowej stacji uzdatniania wody przy ul. Strzeleckiej w Kluczborku oraz zakup specjalistycznego samochodu służącego do czyszczenia sieci kanalizacyjnej.

"Sieci kanalizacyjne zostały już wybudowane, a pieniądze pozyskane z POIiŚ mają być dla nas refundacją poniesionych nakładów" - powiedział Witek. Dodał, że spółka realizuje już też rozbudowę oczyszczalni ścieków, a zadania dotyczące modernizacji stacji uzdatniania wody i zakupu samochodu dopiero mają być realizowane.

Czytaj też:  Sypią się pozwy za komunalne rury w prywatnej ziemi

Przyznane przez WFOŚiGW pożyczki będą - według dokumentacji Funduszu - spłacane od stycznia 2016 roku do czerwca 2029 roku.

Gmina Kluczbork ma niespełna 40 tys. mieszkańców. WFOŚiGW podał, że do roku 2015 skanalizowane ma być blisko 90 proc. jej obszaru.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.