PARTNER PORTALU
 • BGK

Koalicja gmin przeciw energetykom

 • Przegląd prasy/Gazeta Pomorska    5 lutego 2011 - 10:50
Koalicja gmin przeciw energetykom

Kujawskie samorządy zawiązały koalicję przeciw energetykom, którzy wystawiają horrendalne rachunki za uliczne oświetlenie - poinformowała "Gazeta Pomorska"




Czytaj też: PKP modernizuje oświetlenie uliczne

W ubiegłym roku gdańska "Energa” stworzyła nową, filialną spółkę "Energa Oświetlenie”, której przekazano uliczne latarnie i obsługującą je sieć energetyczną. Od miesiąca do miast i gmin byłego województwa toruńskiego i włocławskiego zaczęły przychodzić projekty nowych umów, w których spółka zażądała za swe usługi kilkaset proc. wyższych opłat niż w zeszłym roku.

 Jeszcze w styczniu skrzyknęli się samorządowcy z powiatu aleksandrowskiego, włocławskiego i radziejowskiego. W minionym tygodniu, po bezowocnych negocjacjach toczonych w Ciechocinku z wiceprezesem spółki "Energa Oświetlenie” Januszem Leszczem, zawiązali koalicję "Porozumienie Ciechocińskie”. Przedstawili mu swoje warunki, na odpowiedź czekają do 15 lutego.

 Gminy będą wspólnie negocjować. Zamierzają też zainwestować we własne oświetlenie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!






×
KOMENTARZE (4)

 • Ania W., 2011-02-05 22:57:02

  Brak światła?Brak ciepła? Pomóc może CIEPŁY KOC i TE RMOFOR !!! I wszystko jasne !
 • Marcin, 2011-02-05 17:25:16

  przeprraszam, ale w poprzednich mailach ma miejsce literowka, wlasciwa nazwa jednostki doradczej to PROENERGY SAVER
 • Marcin, 2011-02-05 17:22:44

  wszytskich samorzadowcow, ktorzy maja problemy z zakladem energetycznym zapraszam na nasza strone www kropka proenrgysaver kropka pl