PARTNER PORTALU
  • BGK

Kocham, lubię... segreguję

  • pt    17 lutego 2014 - 10:08

„Kocham, lubię… segreguję!” pod takim hasłem Związek Międzygminny „Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej” zachęca do selektywnego zbierania odpadów.
Telewizyjne spoty i reklamy na ekranach ledowych w centrum Poznania pojawiły się w przeddzień walentynkowego święta zakochanych.

Przypominają o potrzebie segregowania odpadów oraz terminowego regulowania należności za ich odbiór i zagospodarowanie, które na obszarze Związku należy uiszczać co dwa miesiące. Środki wpłacane przez mieszkańców przeznaczane są na odbiór odpadów komunalnych z nieruchomości oraz ich właściwe zagospodarowanie w instalacjach.  

Z analizy złożonych do Związku deklaracji wynika, że poznaniacy z sercem podchodzą do ochrony środowiska oraz selektywnego zbierania odpadów.

Aż 94,1 proc. mieszkańców Związku zadeklarowało, że będzie ją prowadzić. Występuje jednak zróżnicowanie w poszczególnych gminach, od 85,1 proc. w Kostrzynie Wlkp. do 97,9 proc. w Buku.

Przez sześć miesięcy funkcjonowania nowego systemu na obszarze związku pozyskano ogółem 13,8 tys. ton odpadów zbieranych selektywnie. Wśród nich szkło stanowiło 36 proc. makulatura 36 proc. i tworzywa sztuczne 28 proc.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (2)

  • Maximus Segregatus, 2014-02-23 21:05:00

    Gdyby Poznań rzetelnie chciał selektywnej zbiórki (a nie dać zarobić króliczkom za infantylne spoty) - toby uważnie przeczytał to co ukazuje sie na google.pl po wklejeniu hasła "Nakło wzór do naśladowania"...
  • Eterno Vagabundo, 2014-02-17 23:32:51

    Jeśli czystym powietrzem Oddychać chcecie, To musicie na co dzień Segregować śmiecie.