Kogo stać na apartament w polskim mieście?

  • PAP/Puls Biznesu
  • 16-12-2014
  • drukuj
80 proc. kupujących apartamenty w Polsce to osoby, które ukończyły 40. rok życia.
Kogo stać na apartament w polskim mieście?
fot.pixabay.com

Z badań przeprowadzonych przez Reas wynika, że na kupno apartamentu decydują się najczęściej osoby między 40 a 49 rokiem życia (42 proc. badanych). To zwykle właściciele firm (45 proc.) lub członkowie kadr zarządzających (18 proc.) - donosi "Puls Biznesu".

Pracują w branżach: nieruchomościowej, budowlanej, finansowej, ubezpieczeniowej, doradczej, farmaceutycznej lub medycznej. Mocno reprezentowaną grupą są też przedstawiciele wolnych zawodów: adwokaci, radcy prawni, lekarze i pisarze (13 proc).

Czytaj też: Ceny mieszkań w dół. Gdzie najbardziej?

Najczęściej kupują apartamenty nie w celach zarobkowych, lecz do użytku własnego. Aż 70 procent lokali użytkuje osoba, która dokonała zakupu. "Mówimy o bardzo komfortowych przestrzeniach, doskonale położonych. To naturalne, że osoby, które osiągnęły sukces, chcą w nich zamieszkać" - tłumaczy Rafał Szczepański, wiceprezes BBI Development.

Najliczniejsza grupa nabywców pochodzi z Warszawy i okolic (43 proc.). Klienci mieszkający na stałe za granicą (cudzoziemcy i Polacy) stanowią 6 proc. analizowanej grupy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Czyli sitwa tych, co korzystają z tego bałaganu i chaosu? Mam firmę, zatrudniam 8 ludzi! (firmę sprzątającą) Podatki, Vaty, narzuty na pensję a także konkurencja spowodowała, że rentowność tylko w ciągu tego roku spadła o 30%! Mnie nie stać na taki apartament, może jedynie na rynek wtórny! Więc mam ...prawo domniemywać, że to sitwa! rozwiń

gleons, 2014-12-16 15:12:55 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE